Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 29-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը բաց է բոլոր տիպի ավտոմեքենաների համար, իսկ կցորդիչով բեռնատարների համար անցանելի է միայն անվաշղթաների կիրառման դեպքում:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է բոլոր տիպի ավտոմեքենաների համար, իսկ կցորդիչով բեռնատարների համար անցանելի է միայն անվաշղթաների կիրառման դեպքում:
Սյունիքի մարզի բոլոր ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տիպի տրանսպորտային միջոցների համար:

Some roads closed, difficult to pass in the territory of Armenia
Some roads are closed difficult to pass in the territory of Armenia as of 10:00 on January 29, the ministry of emergency situations reported in its daily update. According to the source, Vardenyats pass is open for all types of vehicles but for trailer trucks- only in case of using tire chains. Sotk-Karvachar roadway is difficult to pass for all types of vehicles but passable for trailer trucks only in case of using tire chains.
Black ice is formed on the roadways of Syunik Province.
According to the information provided by the Department of Emergency Situations of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and Stepantsminda-Larsi highway is open for all types of vehicles.