Արսեն Բաբայան. ԱԺ նախագահը հաստատեց, որ ես ճիշտ էի
«ԱԺ նախագահը հաստատեց, որ ես ճիշտ էի, երբ ասում էի, որ փետրվարի 6-ին արտահերթի նշանակումը կատարվել է օրենքի խախտմամբ:
ԱԺ կայքից տեղեկանում ենք, որ ԱԺ նախագահը նոր որոշում է ընդունել դրանով անվավեր է ճանաչվել իր կողմից ապօրինի ընդունված նախորդ որոշումը:
Հիշեցնեմ, որ սա արդեն երկրորդ այսպիսի դեպքն է, երբ իմ օգնությամբ ԱԺ նախագահը անվավեր է ճանաչում իր կողմից ավելի վաղ ընդունված որոշումը կամ կարգադրությունը:
Միաժամանակ հիշեցնեմ, որ Արարատ Միրզոյանը ՀՀ ԱԺ միակ նախագահն է, որ անվավեր է ճանաչել իր որոշումները կամ կարգադրությունները:
Ժամանակին ախր ասում էի․ ընդունեք, որ չունեք մասնագետներ ու ես պատրաստ եմ անվճար խորհրդատվություն տրամադրել:
Հիմա ես ո՞նց վստահեմ ձեր ընդունած օրենքներին»,-ֆեյսբուքյան իր էջում ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանն է գրել:

Арсен Бабаян: Спикер Национального Собрания Армении подтвердил, что я был прав
«Председатель Национального Собрания Армении подтвердил, что я был прав, когда говорил, что назначение внеочередного заседания НС на 6 февраля было произведено с нарушением закона», – написал на своей странице в Facebook бывший заместитель руководителя аппарата парламента Арсен Бабаян.
«Из сайта НС узнаем, что председатель НС принял новое решение, тем самым аннулировано предыдущее его принятое незаконно решение.
Напомню, что это уже второй подобный случай, когда с моей помощью председатель НС признает недействительным принятое им ранее решение либо распоряжение.
Одновременно напомню, что Арарат Мирзоян – единственный председатель НС РА, признавший недействительными свои решения либо распоряжения.
Я же в свое время говорил: примите, что у вас нет специалистов, и я готов предоставить бесплатную консультацию.