ՀՀ և ՌԴ վարչապետների հանդիպումը մեկնարկեց  սելֆիով
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքային այցով գտնվում է Ղազախստանի Հանրապետությունում։ Ալմաթիում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպել է ՌԴ նորանշանակ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ։
Լուսանկարչության արարողությունից հետո, Նիկոլ Փաշինյանը հրավիրել է իր ռուս գործընկերոջը` սելֆի անելու:
ՌԴ վարչապետը հետաքրքրվել է՝ ո՞րն է սելֆի բառի հայերեն համարժեքը, որին ի պատասխան Փաշինյանը նշել է՝ դա հայերեն բառ է։
«Հարգելի Միխայիլ Վլադիմիրովիչ, ես շատ ուրախ եմ անձամբ հանդիպել Ձեզ հետ: Թույլ տվեք ևս մեկ անգամ շնորհավորել Ձեզ՝ Ռուսաստանի վարչապետի բարձր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ։
Իհարկե, մեր երկրների միջև, մեր կառավարությունների միջև միշտ էլ եղել են և կլինեն լավ, ջերմ հարաբերություններ: Բայց ես կարծում եմ, որ մենք միշտ էլ առիթ ունենք մեր հարաբերությունները նոր մակարդակի հասցնելու: Վստահ եմ, որ Ձեր հետ համագործակցելով մենք կկարողանանք դա անել:
Իհարկե, մեր երկրների միջև հարաբերությունները  զարգանում են: 2019 թվականին փոխադարձ առևտուրը մոտենում է 2 միլիարդի, ինչը բավականին լավ ցուցանիշ է: 2020-ին, իհարկե, այս դինամիկան կշարունակվի»,- նշել է Փաշինյանը:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan who is paying working visit to Kazakhstan, met with the newly-appointed PM of Russia Mikhail Mishustin.
After the traditional ceremony of photographing, Pashinyan offered a selfie with Mishustin. The Russian PM asked what was the Armenian translation for the word selfie and Pashinyan responded the word is in Armenian.
“Honorable Mikhail Vladimirovich, I am pleased to meet you. Let me again congratulate You on being appointed to the post of Russian Prime Minister,” Pashinyan, said, adding that although the relations between Russia and Armenia have always been at the high level, yet we there is always the opportunity to elevate them to even a higher level.
Pashinyan noted that the trade turnover between Armenia and Russia reached 2 billion in 2019 with a possibility to continue the positive dynamics.