Ռազմիկ Աբրահամյանը չկալանավորվեց
«Վերարտադրողական առողջության պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի» հանրապետական ինստիտուտի նախկին տնօրեն, երեխաների ապօրինի որդեգրման գործով մեղադրյալ Ռազմիկ Աբրահամյանը կշարունակի մնալ ազատության մեջ: Նման որոշում է կայացրել Վերաքննիչ քրեական դատարանը դատավոր Անդրանիկ Մնացականյանի գլխավորությամբ:
«Դատախազի բողոքը մերժվեց, առաջին ատյանի  դատական ակտը թողնվեց ուժի մեջ»,- լրագրողներին ասաց Ռ.Աբրահամյանի պաշտպան Սամվել Դիլբանդյանը:
Ռազմիկ Աբրահամյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի (Ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելը կամ երեխային փոխելը) 2-րդ մասի 2-րդ կետով և 200 հոդվածի (Առևտրային կաշառքը) 3-րդ կետով:
Նա ազատության մեջ է, քանի որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Դավիթ Բալայանի նախագահությամբ,  մերժել էր  նախաքննության մարմնի կալանքի միջնորդությունը:Դատախազությունը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել Ռ. Աբրահամյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը մերժելու վերաբերյալ Ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ:

Обвиняемый по делу о незаконном усыновлении Размик Абрамян останется на свободе
Директор ЗАО «Республиканский институт репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологии», обвиняемый по делу о незаконном усыновлении детей Размик Абрамян останется на свободе. Подобное решение вынес судья Апелляционного уголовного суда Андраник Мнацаканян.
«Жалоба прокурора отклонена, судебный акт суда первой инстанции оставили в силе», – сообщил в беседе с журналистами адвокат Р. Абрамяна – Самвел Дилбандян.
Напомним, Размику Абрамяну выдвинуто обвинение по признакам п. 2 ч. 2 ст. 167 УК РА («Незаконное разлучение ребенка с родителями или подмена ребенка») и п. 3 ст. 200 УК РА («Коммерческая взятка»).
Он находится на свободе, поскольку 22 декабря, суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Балаяна отклонил ходатайство следователя об аресте.