«Դեպի Եվրատեսիլ 2020»-ի 12 մասնակցի մրցութային երգերն արդեն հասանելի են Յութուբում:
Հիշեցնենք, որ Հանրային հեռուստաընկերությունը՝ հանդիսանալով Եվրոպական հեռարձակողների միության լիիրավ անդամ, որոշում էր կայացրել անցկացնել «Եվրատեսիլ 2020» երգի մրցույթի հայաստանյան պատվիրակի ազգային ընտրություն և հնարավորություն ընձեռել բոլոր ցանկացող արտիստներին ներկայացնել իրենց երգերը։ Ստացվել էր մասնակցության 53 վավեր հայտ: Ժյուրին, դիտարկելով բոլոր հայտերը, առանձնացրել էր 12 լավագույն մասնակիցներին:
Քվեարկության արդյունքում «Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծում կմրցեն հետևյալ մասնակիցները՝
1. Աթենա Մանուկյան
2. TOKIONINE
3. ERNA
4. Միրիամ Բաղդասարյան
5. Agop
6. Կարինա EVN
7. Վլադիմիր Արզումանյան
8. Հայկ Music
9. Արթուր Ալեք
10. Գաբրիել Ջիգ
11. EVA Rida
12. Սերգեյ և Նիկոլայ Հարությունովներ
«Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծի եզրափակիչ փուլը տեղի կունենա փետրվարի 15-ին ՝ ժամը 22:00-ին, Առաջին ալիքի ուղիղ եթերում:

Public TV Company of Armenia has released the entries of the “Toward Eurovision” contest, the national selection for the Eurovision 2020. The songs are available at the Public TV YouTube channel .
As reported earlier, 12 best acts were picked to compete during the national final, where the winner will get a chance to sing for Armenia at the Eurovision Song Contest 2020.
The list includes Athena Manoukian, TOKIONINE, ERNA, Miriam Baghdasaryan, Agop, Karina EVN, Vladimir Arzumanyan, Hayk Music, Arthur Aleq, Gabriel Jeeg, EVA Rida, Sergey & Nikolay Arutyunov.
The competing songs will be published next week on “Toward Eurovision” official YouTube channel. It is noted that the national contest will take place on February 15 at 19:00 CET live on Channel One and www.1tv.am.