Մեկ օրում հանրապետությունում բացահայտվել է հանցագործության 64 դեպք
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի`փետրվարի 4-ից 5-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 64 դեպք, որից 9-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության՝ 17, խարդախության` 8, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, ծեծի և յուրացման կամ վատնման՝ 4-ական, մարմնական վնասվածք հասցնելու` 3, թմրամիջոցի հայտնաբերման, մարդու թրաֆիքինգի կամ շահագործման և պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելու՝ 2-ական, անձի առևանգման, բնակարանային գողության, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, զենք-զինամթերքի առգրավման, սպառնալիքի, թմրանյութի իրացման, փաստաթղթի կեղծիքի, ապօրինի հարստացման և ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելու 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել՝ 1-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 4, սպանության, բնակարանային գողության, յուրացման կամ վատնման, մարմնական վնասվածք հասցնելու և ճանապարհատրանսպորտային պատահարի 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 18 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ մահացել է, 38-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Police: 58 cases of crime detected over the past day
According to the operations reports of Police of Armenia, 58 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from February 3 to February 4, 2 of which were earlier committed crimes.
As the Police press service reported, among registered crimes were 17 cases of personal theft, 8 cases of fraud, 4 cases of abuse of authority, battery and squandering or embezzlement, 3 cases of infliction of bodily injuries, 2 cases of drug detection and promoting prostitution, 1 case of kidnapping, burglary, intentional destruction of property.
3 wanted persons have been found, another one turned himself in to the Police, 3 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 4 cases of personal theft, 1 case of murder, burglary, squandering or embezzlement, infliction of bodily injuries and a road traffic accident have been solved.
Over the past day, 18 accidents have been registered in the republic: 1 person died, 38 people received bodily injuries of different levels of severity.