Մեկ օրում հանրապետությունում բացահայտվել է հանցագործության 64 դեպք
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի`փետրվարի 4-ից 5-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 64 դեպք, որից 9-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության՝ 17, խարդախության` 8, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, ծեծի և յուրացման կամ վատնման՝ 4-ական, մարմնական վնասվածք հասցնելու` 3, թմրամիջոցի հայտնաբերման, մարդու թրաֆիքինգի կամ շահագործման և պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելու՝ 2-ական, անձի առևանգման, բնակարանային գողության, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, զենք-զինամթերքի առգրավման, սպառնալիքի, թմրանյութի իրացման, փաստաթղթի կեղծիքի, ապօրինի հարստացման և ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելու 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել՝ 1-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 4, սպանության, բնակարանային գողության, յուրացման կամ վատնման, մարմնական վնասվածք հասցնելու և ճանապարհատրանսպորտային պատահարի 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 18 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ մահացել է, 38-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 4 по 5 февраля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 64 случая преступлений, из них 9 – ранее совершенные.
В частности, 17 случаев кражи личного имущества, 8 случаев мошенничества, по 4 случая злоупотребления служебными полномочиями, побоев и присвоения или растраты, 3 случая причинения телесных повреждений, по 2 случая обнаружения наркотиков и способствования занятию проституцией, по 1 случаю похищения человека, квартирной кражи, умышленного уничтожения имущества, изъятия оружия и боеприпасов, сбыта наркотиков, подделки документов, незаконного обогащения и незаконного разлучения ребенка с родителями.
За данный период найдены 3 человека, находящихся в розыске, еще 1 с явкой с повинной обратился в Полицию, зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая кражи личного имущества, по 1 случаю убийства, квартирной кражи, присвоения или растраты, причинения телесных повреждений и дорожно-транспортного происшествия.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 18 ДТП: 1 человек погиб, 38 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.