Կողմ՝ 88, դեմ ՝ 15, ձեռնպահ ՝ 0 ձայների համամասնությամբ Խորհրդարանն ընդունեց ԱԺ որոշման նախագիծը։ Ղեկավարվելով ՀՀ սահմանադրության 202-րդ հոդվածի երրորդ կետով՝ ՀՀ ԱԺ-ն որոշում է ՀՀ սահմանադրությունում փոփոխությունների նախագիծը դնել հանրաքվեի։
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխությունների նախագծով առաջարկվում է 1995 թվականի հուլիսի 5-ի Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության՝ 2015 թվականի դեկտեմբերի 6-ի փոփոխություններով, 213-րդ հոդվածը շարադրել նոր խմբագրությամբ։
«Մինչև Սահմանադրության 7-րդ գլխի ուժի մեջ մտնելը նշանակված Սահմանադրական դատարանի նախագահի եւ անդամների պաշտոնավարումը դադարում է:
Սահմանադրական դատարանի դատավորների թափուր տեղերի համար առաջադրումները կատարում են հաջորդաբար Կառավարությունը, Հանրապետության նախագահը եւ դատավորների ընդհանուր ժողովը: Սույն հոդվածի 1-ին մասի հիման վրա մինչեւ Սահմանադրության 7-րդ գլխի ուժի մեջ մտնելը նշանակված Սահմանադրական դատարանի նախագահի եւ անդամների լիազորությունները համարվում են դադարած, իսկ առաջացած թափուր տեղերը համալրելու ժամկետները եւ այլ մանրամասները սահմանվում են Սահմանադրական դատարանի մասին օրենքով նախատեսված կարգով:
Նշված կարգը նախատեսող սահմանադրական օրենքի փոփոխություններն ընդունվում են եւ ուժի մեջ են մտնում սույն հոդվածի ուժի մեջ մտնելուց հետո՝ երկամսյա ժամկետում»,- նշված է նախագծում:

Проект поправок в Конституцию Армении будет вынесен на референдум
Депутаты Национального Собрания Армении соотношением голосов 88 «за», 15 «против» и 0 «воздержавшихся» приняли проект решения НС.
Руководствуясь п. 3 ст. 202 Конституции РА («Принятие Конституции и изменения»), Национальное Собрание Армении приняло решение вынести проект поправок в Конституцию РА на референдум.
Напомним, ряд депутатов фракции НС «Мой шаг» предлагают внести изменение в Конституцию – в частности в касающееся пребывания в должности председателя и членов КС положение.
Предлагается закрепить в Конституции следующее: полномочия  председателя и членов КС, назначенных до вступления в силу главы 7 Конституции РА, прекращаются.
Отметим, проектом предлагается статью 213 Конституции Республики Армения от 6 декабря 2015 года изложить в новой редакции:
«Полномочия председателя и членов Конституционного суда, назначенных до вступления в силу главы 7 Конституции РА, прекращаются. Выдвижение на вакантные места судей Конституционного Суда осуществляют последовательно правительство, президент республики, Общее собрание судей. Порядок и сроки замещения вакансий, возникших на основании данных изменений части 1 статьи, устанавливаются специальной процедурой, предусмотренной конституционным законом "О Конституционном суде", которые должны быть приняты и вступить в силу до 1 апреля 2020 года».
После вступления в силу главы 7 Конституции РА были избраны только двое судей КС – Ваге Григорян и Арман Диланян.