«Հրապարակ». Դեռ «արջին» չսպանած, կիսում են նրա մորթին, որոշում, թե ովքեր են դառնալու ապագա ՍԴ դատավորներ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանական շրջանակներում, դեռ «արջին» չսպանած, կիսում են նրա մորթին, որոշում, թե ովքեր են դառնալու ապագա ՍԴ դատավորներ։ «Առայժմ հայտնի է նախկին օմբուդսմեն Կարեն Անդրեասյանի անունը, որը «նոն ստոպ» հարցազրույցներ է տալիս։ Ավելին` ՍԴ նախագահի պոտենցիալ թեկնածու` ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի վերջին շրջանի «երկչոտ» պահվածքի ֆոնին կարող է նաև ՍԴ նախագահի հավակնություններ ունենալ։
Նա թիմի անդամ չէ, բայց եվրոպական կառույցների հետ լավ հարաբերություններ, փորձ ունի, լեզուներ գիտի։ Եվ այնպես չէ, որ Եվրոպան ահավոր դեմ է այն ամենին, ինչ տեղի է ունենում հայոց պառլամենտում, չմտածեք, որ սիրտները ցավում է Հայաստանի համար՝ իրենք զգուշացնում են, մնացածը մեր որոշելիքն է։ Եթե ուզում ենք բռնապետությունում ապրել՝ խնդրեմ»,- ասաց ԱԺ մեր աղբյուրը»:

«Грапарак»: Власти еще не убив медведя, делят его шкуру – решают, кто станет в будущем судьей КС
Газета «Грапарак» пишет, что в правящих кругах Армении уже начали «делить шкуру неубитого медведя», обсуждать потенциальных кандидатов в судьи Конституционного суда.
«Пока известно только имя бывшего омбудсмена Карена Андреасяна, который в режиме нон-стоп дает интервью. Более того, потенциальный кандидат на должность председателя КС, председатель постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам Владимир Варданян на фоне "робкого" поведения в последнее время может претендовать также на должность председателя КС. Он не является членом команды, однако наладил хорошие отношения с европейскими структурами, знает языки», - отмечает издание.
«И вовсе не так, что Европа ужасно против всего того, что происходит в армянском парламенте, не думайте, что страшно переживает за Армению: они предупреждают, а остальное – нам решать. Если хотите жить в авторитарном режиме, то, пожалуйста», - сказал источник газеты.