Սատկած խոզերը՝ Երևան քաղաքում լցրած
Ֆեյսբուքյան օգտատեր Գայանե Վանեցյանը լուսանկարներ է հրապարակել ՀԱԹ թաղամասին հարող տարածքից, որտեղ լցված են սատկած խոզեր։
«Ձեր դատին եմ ներկայացնում այս՝ համաճարակի և վարակի տարածման աղբյուր հանդիսացող, քմահաճ պետական կազմակերպությունների անգործության և անտարբերության արդյունքը ի հայտ բերող՝ հակահիգենիկ և ինչու՞ ոչ՛, խոլերայի, չումայի զարգացմանը խթանող, մարդկային (беспредель)-ի արդյունքը։
Ֆոտոները արված են իմ կողմից, որին, պատահաբար ականատես եղա այսօր ՀԱԹ Թաղամասին հարող տարածքում»,- գրել է օգտատերը՝ հղում անելով  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Dingo Team/ ԴԻՆԳՈ ԹԻՄ-ին։
Այլ օգտատերերի հարցին ի պատասխան՝ Գայանե Վանեցյանը նաև գրել է, որ դրանք վարակված, կիսասատկած խոզեր են։

Юзеры бьют тревогу: в Ереване выброшены туши свиней
Пользователь соцсети Facebook Гаяне Ванецян опубликовала фотографии с прилегающей к микрорайону Юго-Западный территории, где выброшены туши свиней.
«Представляю вам на суд этот служащий источником распространения эпидемии и инфекции, демонстрирующий бездействие и безразличие своевольных государственных организаций результат,  антигигиеничный и, почему нет, способствующий развитию чумы и холеры результат человеческого беспредела.
Фото сделаны мной, я случайно стала свидетельницей этого сегодня на прилегающей к микрорайону Юго-Западный территории», – написала она, отметив премьера Армении Никола Пашиняна и Dingo Team.
В ответ на вопрос пользователей Гаяне Ванецян написала также, что выброшены инфицированные, полудохлые свиньи.
Отметим, что корреспондент Panorama.am попытался позвонить на горячую линию Службы безопасности пищевых продуктов, но звонки остались без ответа.