Տոկիոյի 2020 թվականի օլիմպիական և պարաօլիմպիկ խաղերի կազմկոմիտեն ընտրել է առաջիկա մրցումների կարգախոսը: Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը։
«Միավորված մեկ զգացումով» կարգախոսն է ընտրված ամառային օլիմպիական խաղերի համար։ Նշվում է, որ շուտով կգա այն պահը, երբ ամբողջ աշխարհում մարդիկ կցանկանան կիսել իրենց զգացողությունները մրցակցության վերաբերյալ: Ուստի Տոկիոյի 2020-ի կազմկոմիտեն որոշել օգտագործել վերոնշյալ կարգախոսը՝ խաղերն ավելի հաջող անցկացնելու համար։
Օլիմպիական խաղերը Տոկիոյում կանցկացվեն հուլիսի 24-ից օգոստոսի 9-ը, պարաօլիմպիկ խաղերը կտևեն օգոստոսի 25-ից սեպտեմբերի 6-ը:

Выбран девиз летней Олимпиады 2020 года в Японии
Организационный комитет Олимпийских и Паралимпийских игр 2020 года в Токио выбрал девиз предстоящих соревнований. Об этом говорится в распространенном в понедельник сообщении оргкомитета. Информацию передает ТАСС.
Официальным слоганом Игр стала фраза United by emotion ("Объединенные одним чувством"). «Совсем скоро наступит тот момент, когда люди по всему миру захотят поделиться своими чувствами по поводу соревнований. И оргкомитет "Токио-2020" решил использовать этот девиз, чтобы стремиться к успешному проведению Игр», – отметили организаторы.
Также в Twitter оргкомитета выложен сопроводительный ролик, в котором снялась японская теннисистка Наоми Осака.
Олимпиада в Токио пройдет с 24 июля по 9 августа, Паралимпиада продлится с 25 августа по 6 сентября.