Չինաստանում կորոնավիրուսի զոհերի թիվը հասել է 1770-ի
Չինաստանում նոր կորոնավիրուսի զոհերի թիվը հասել է 1770-ի, վերականգնվել է ավելի քան 10,8 հազար մարդ, թոքաբորբի բռնկման պահից վարակվածների թիվը գերազանցել է 70,5 հազարը։ Այս մասին, ինչպես գրում է Tass-ը, այսօր հայտնել է Չինաստանի հիգիենայի և առողջության պետական կոմիտեն:
Նախօրեին գործակալությունը տեղեկացրել էր ավելի քան 68,5 հազար վարակվածի, 1665 զոհի մասին:
Ըստ թարմացված տվյալների ՝ երկրում կորոնավիրուսից պաշտոնական մահացության մակարդակը 2.5% է՝ նախորդ օրվա 2,43% -ի փոխարեն:
Էպիկենտրոն Հուբեյ նահանգն առաջին տեղում է վարակվածների թվով, որտեղ գրանցված է ավելի քան 58,1 հազար վարակված, նրանցից 1696-ը մահացել է, վերականգնվել է 6639 մարդ:
Պեկինում, նախօրեի դրությամբ, վարակվածների թիվը կազմել է 381 մարդ, որից 114-ը դուրս են գրվել հիվանդանոցից, չորսը մահացել են:

Death toll from China coronavirus reaches 1,770
The number of people who died from the novel coronavirus in China has reached 1,770, more than 70,500 cases of the disease have been confirmed, while more than 10,800 people are said to have recovered from it, TASS reported citing China’s National Health Commission.
On Sunday, the commission informed about more than 68,500 cases, 1,665 deaths and 9,419 recovered. According to the data update, the official coronavirus death rate is now standing at 2.5% compared to Sunday’s 2.43%
Among China’s regions, the Hubei Province has the most cases with 58,100 people identified to have contracted coronavirus, 1,696 of them dead and 6,639 recoveries.
According to data available on Sunday, there are 381 coronavirus cases in Beijing, 114 of them were discharged from hospitals, while four people died.