Ադրբեջանը մեկ շաբաթում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 190 անգամ
Փետրվարի 16-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը շուրջ 190 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  ավելի քան 1800 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահօանում առաջնագծում և շարունակում անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня около 190 раз
В период с 16 по 22 февраля на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 190 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
За указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1800 выстрелов.
Отмечается, что передовые воинские части Армии обороны Арцаха продолжают сохранять полноценный контроль на передовой и предпринимать необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций.