Դատարանը վարույթ է ընդունել Արթուր Վանեցյանի հայցադիմումն ընդդեմ ՀԺ-ի
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Ա. Փիլոսյանը վարույթ է ընդունել ՀՀ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հայցադիմումն ընդդեմ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի:
«Ծանոթանալով հայցադիմումին և կից փաստաթղթերին` գտնում եմ, որ դրանք ներկայացվել են ՀՀ քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի 121-րդ և 122-րդ հոդվածներով նախատեսված պահանջներին համապատասխան, հետևաբար հայցադիմումը անհրաժեշտ է ընդունել վարույթ», - «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` նշվում է դատարանի փետրվարի 21-ի որոշման մեջ։
ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի ներկայացուցիչները հայցադիմում են ներկայացրել «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի դեմ` պահանջելով հերքել «Պատիվ ունե՞մ, թե՞ պատիվ չունեմ...» վերտառությամբ հոդվածում տեղ գտած զրպարտություն հանդիսացող տվյալները, հոդվածը հեռացնել և պարտավորեցնել հրապարակել հերքման տեքստը, փոխհատուցել պատճառված ոչ գույքային վնասը:

Суд принял к производству исковое заявление Артура Ванецяна против газеты «Айкакан жаманак»
Судья суда первой инстанции общей юрисдикции города Ереван Анна Пилосян приняла к производству исковое заявление бывшего директора Службы национальной безопасности Армении Артура Ванецяна против газеты «Айкакан жаманак».
«Ознакомившись с исковым заявлением и прилагаемыми документами, ссуд счел, что они представлены в соответствии с требованиями, предусмотренными статьями 121 и 122 Гражданского процессуального кодекса РА, следовательно, исковое заявление следует принять к производству », – сообщается в решении судьи от 21 февраля.
Представители бывшего директора СНБ Армении Артура Ванецяна ранее представили исковое заявление против газеты «Айкакан жаманак» с требованием опровергнуть информацию, нашедшую отражение в статье под заголовком «Честь имею или не имею чести…..».