Կորոնավիրուսով վարակված բոլոր հիվանդները բուժվել են Ֆրանսիայում
Ֆրանսիայի առողջապահության նախարար Օլիվյե Վերանը հայտարարել է, որ յուրաքանչյուրը, ում մոտ նախկինում ախտորոշվել էր կորոնավիրուս, բուժվել է։ Այս մասին գրում է Ria-ն:
Ֆրանսիայում, ըստ ԱՀԿ-ի, արձանագրվել է վարակի 12 դեպք, մահացել է մեկ հիվանդ:
«Ֆրանսիայում հիվանդության դեպքեր այլևս չեն գրանցվում, վիրուսն այլևս չի տարածվում: Վերջին հիվանդը, որը հոսպիտալացվել էր Լիոնում, բուժվել է: Նա այլևս վարակիչ չէ, ուստի կարողացավ վերադառնալ տուն», - ասել է Վերանը:
Հիշեցնենք, որ 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ին Չինաստանի իշխանությունները Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությանը տեղեկացրեցին անհայտ թոքաբորբի բռնկման մասին երկրի կենտրոնական մասում գտնվող Ուհան քաղաքում (Հուբեյի նահանգ): Մասնագետները պարզել են հիվանդության պատճառական գործակալը նոր կորոնավիրուսն է: ԱՀԿ-ն ճանաչեց բռնկումը որպես միջազգային նշանակության արտակարգ իրավիճակ և հիվանդությանը տվեց իր պաշտոնական անվանումը `COVID-19:

Все заразившиеся коронавирусом пациенты во Франции выздоровели
Министр здравоохранения Франции Оливье Веран заявил, что все, у кого ранее диагностировали коронавирус в стране, выздоровели, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал BFMTV.
Во Франции, по данным ВОЗ, было зарегистрировано 12 случаев заражения, один больной скончался.
«На территории Франции больше нет случаев заболевания (коронавирусом - ред.)... вирус больше не распространяется. Последний пациент, который был госпитализирован в Лионе, вылечился. Он больше не заразен и поэтому смог вернуться домой», – сказал Веран.
Власти Китая 31 декабря 2019 года проинформировали Всемирную организацию здравоохранения о вспышке неизвестной пневмонии в городе Ухань в центральной части страны (провинция Хубэй). Специалисты установили возбудителя болезни – это новый коронавирус. ВОЗ признала вспышку чрезвычайной ситуацией международного значения и дала заболеванию официальное название – COVID-19.
Число зараженных в материковом Китае уже превысило 77 тысяч человек, скончались 2592, излечились свыше 24 тысяч. Число случаев заражения за пределами Китая, по данным ВОЗ, достигло 1769, скончались 17 человек.