Բակո Սահակյան. Ջալալ Հարությունյանն ունի զորքերի կառավարման մեծ փորձ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարություն:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահը Պաշտպանության բանակի բարձրագույն հրամկազմին է ներկայացրել իր ստորագրած հրամանագրի համաձայն պաշտպանության նախարար - պաշտպանության բանակի հրամանատար նշանակված գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանին:
Նախագահը բարձր է գնահատել գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանի մասնագիտական պատրաստվածությունը, նշել, որ նա ունի զորքերի կառավարման մեծ փորձ և մաղթել հաջողություններ ծառայության մեջ:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել նախկին պաշտպանության նախարար - պաշտպանության բանակի հրամանատար Կարեն Աբրահամյանին ծառայության համար, արժևորել նրա ավանդը բանակաշինության գործում եւ մաղթել

Artsakh president introduces new defense minister to supreme command staff of army
The president introduced to the supreme command staff of the Artsakh army new Defense Minister, Commander of the Defense Army, Major-General Jalal Haroutyunyan appointed upon his decree.
Bako Sahakyan rated high the professionalism of Jalal Haroutyunyan, noting his extensive experience in troop management and wishing him success in a performing his duties.
President Sahakyan thanked former Defense Minister, Commander of the Defense Army Karen Abrahamyan for his service and highlighted his great contribution to the army-building process, wishing him success.
Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Artak Davtyan and other officials were present at the event.