Կորոնավիրուսը տարածվում է Եվրոպայում, Մերձավոր Արևելքում ու արդեն Լատինական Ամերիկայում
Կորոնավիրուսը տարածվում է Եվրոպայում, Մերձավոր Արևելքում և աշխարհի այլ մասերում՝ չնայած Չինաստանի մի մասում սկսում են իջեցնել արտակարգ իրավիճակների արձագանքման մակարդակը, քանի որ այնտեղ գրանցված նոր դեպքերի թիվը շարունակում է նվազել: Այս մասին գրում է aljazeera-ն։
Մահվան դեպքեր են գրանցվել Իտալիայում, այսօր Հարավային Կորեան հայտնեց 11-րդ մահվան մասին: Երկրում այժմ կա առնվազն 1,146 դեպք։
Ամբողջ աշխարհում առնվազն 80,000 մարդու մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսի վարակը։
Վարակն արդեն հասել է Լատինական Ամերիկա՝ Բրազիլիան հայտնում է կորոնավիրուսի առաջին հավանական դեպքի մասին։
Երեքշաբթի օրը Իտալիայից վերադարձած Սան Պաուլոյի 61-ամյա մի տղամարդու մոտ ստուգվում է կորոնավիրուսի առկայությունը: Այս մասին ասել է Բրազիլիայի առողջապահության նախարարությունը:
Նշվում է, որ տղամարդը մեկնել է Լոմբարդիա փետրվարի 9-ից 21-ը և նրա մոտ առաջացել է կորոնավիրուսի ախտանշաններ։ Հաստատվելու դեպքում այն կլինի առաջինը Հարավային Ամերիկայում:

The coronavirus is spreading in Europe, the Middle East and other parts of the world, while parts of China begin to lower their emergency response level as the number of new cases reported there continues to slow, Al Jazeera reports.
More deaths have been reported in Italy, while South Korea on Wednesday said an 11th person had died of the disease there. The country now has at least 1,146 cases of coronavirus after 169 more infections were confirmed, most of them in and around the city of Daegu.
Globally, at least 80,000 people have been diagnosed with the illness.
The virus has already spread in Latin America, with Brazil reporting its first possible case of coronavirus.
A 61-year-old man from Sao Paolo who recently returned from Italy is being tested for coronavirus, Brazil's health ministry said in a statement on Tuesday.
The man travelled to Lombardy - the epicentre of the Italian outbreak - from February 9 to 21- and had developed symptoms including a sore throat and fever, the ministry said.