1 օրում  արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար,  22 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ
19:42 03/03/2020
1 օրում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար, 22 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ
Մարտի 2-ից 3-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 56 դեպք, որից 5-ը՝ նախկինում կատարված։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ոստիկանության պաշտոնական էջից:
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 8, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման` 7, ծեծի` 6, անձնական ունեցվածքի գողության եւ խարդախության՝ 5-ական, յուրացման կամ վատնման եւ թմրամիջոցի հայտնաբերման՝ 3-ական, բռնաբարության, խուլիգանության, թմրանյութի իրացման, սպանության սպառնալիքի եւ առեւտրային կամ այլ կազմակերպությունների ծառայողների կողմից լիազորությունները չարաշահելու՝ 2-ական, կողոպուտի, բնակարանային գողության, շորթման եւ զենք-զինամթերքի առգրավման 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 3 հետախուզվող։ Կամավոր ներկայացել՝ 1-ը։ Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 1 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 3, և մարմնական վնասվածք հասցնելու 2 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար, ինչի հետեւանքով 22 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 2 по 3 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 56 случаев преступлений, из них 5 – ранее совершенные.
В частности, 8 случаев причинения телесных повреждений, 7 случаев злоупотребления должностными полномочиями, 6 случаев побоев, по 5 случаю кражи личного имущества и мошенничества, по 3 случая присвоения или растраты и обнаружения наркотиков, по 2 случая изнасилования, хулиганства, сбыта наркотиков, угрозы убийством и злоупотребления своими полномочиями служащими коммерческих или иных организаций, по 1 случаю грабежа, квартирной кражи, вымогательства и изъятия оружия и боеприпасов.
За данный период найден 1 человек, пропавший без вести, найдены 3 человека, находящихся в розыске, еще 1 с явкой с повинной обратился в Полицию, зарегистрирован 1 случай добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 3 случая квартирной кражи, 2 случая причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в РА зарегистрировано 10 ДТП: 22 человека получили телесные повреждения разной степени тяжести.