Վրաստանի խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է հայ համայնքի դերը երկրի զարգացման գործում
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Արչիլ Թալակվաձեի հետ: Այս մասին հայտնում են կառավարության հանրային կապերի բաժնից։
Պարոն Թալակվաձեն կարևորել է երկու երկրների կառավարությունների և խորհրդարանների միջև ակտիվ համագործակցությունը և ընդգծել, որ վարչապետի այս այցը ազդակ կնպաստի հայ և վրաց ժողովուրդների կապերի էլ ավելի ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը:
Նա բարձր է գնահատել խորհրդարանականների միջև ձևավորված գործակցությունը ինչպես երկկողմ հարաբերություններում, այնպես էլ միջազգային հարթակներում: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը նաև ընդգծել է տեղի հայ համայնքի դերը երկրի զարգացման գործում և հավելել, որ այն հանդսիանում է հայ-վրացական միջպետական կապերի խթանման ամուր կամուրջ:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ երկու երկրների հարաբերություններում կարևոր տեղ է հատկացվում միջխորհրդարանական երկխոսությանը։ Նիկոլ Փաշինյանը շեշտել է պատգամավորների միջև սերտ գործակցությանը կարևորությունը` ընդգծելով, որ Հայաստանի և Վրաստանի խորհրդարանականների սերտ հարաբերություններն իրենց կարևոր ներդրումն ունեն երկու երկրների միջև բարիդրացիական հարաբերությունների զարգացման գործում։
Նիկոլ Փաշինյանը և Արչիլ Թալակվաձեն ընդգծել են, որ ինտենսիվ երկխոսության միջոցով Հայաստանն ու Վրաստանը կարող են գտնել փոխշահավետ համատեղ նախագծերի ու ծրագրերի իրականացման նոր հնարավորություններ։

Председатель парламента Грузии подчеркнул роль армянской общины в деле развития страны
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел встречу с председателем парламента Грузии Арчилом Талаквадзе. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Согласно информации, А. Талаквадзе отметил важность активного сотрудничества между правительствами и парламентами двух стран и подчеркнул, что этот визит премьер-министра будет способствовать еще большему укреплению и расширению связей между армянским и грузинским народами.
Он высоко оценил сотрудничество между парламентариями, как в двустороннем формате, так и на международных площадках. Председатель парламента Грузии также подчеркнул роль местной армянской общины в деле развития страны и добавил, что она является прочным мостом для развития армяно-грузинских межгосударственных отношений.
В свою очередь Никол Пашинян подчеркнул, что в отношениях двух стран особое место уделяется межпарламентскому диалогу. Премьер РА отметил важность тесного сотрудничества между депутатами, подчеркнув, что тесные отношения парламентариев Армении и Грузии вносят важный вклад в развитие добрососедских отношений между двумя странами.
Никол Пашинян и Арчил Талаквадзе подчеркнули, что посредством интенсивного диалога Армения и Грузия могут найти новые возможности для реализации взаимовыгодных совместных проектов и программ.