COVID-19. Իսպանիան հաստատում է մահվան առաջին դեպքը, իսկ Իտալիայում մահերի թիվը հասել է 79-ի
Իսպանիայում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսից մահվան առաջին դեպքը, իսկ Իտալիայում COVID-19 կորոնավիրուսային բռնկման հետևանքով մահացության դեպքերը ընդամենը մեկ օրվա ընթացքում աճել են 27-ով՝ հասնելով 79-ի։
Ինչպես գրում է euronews-ը, իսպանացին մահացել է փետրվարի 13-ին, բայց նրա դիահերձումից հետո է  պարզվել, որ նա նրա մոտ նոր կորոնավիրուս էր։
ԱՀԿ-ն նախօրեին հայտնեց, որ այժմ աշխարհում կա 90,893 COVID-19 դեպք, և որ հիվանդությունը սպանել է 3,110 մարդու:
ԱՀԿ-ն նաև ասում է, որ բժշկական սարքավորումների, դիմակների «աճող պահանջարկը, դրանց կուտակումն» առաջացրել է պակաս, որոնք անհրաժեշտ են բռնկման դեմ պայքարելու և բուժաշխատողներին պաշտպանելու համար:

Spain confirmed the first death from the virus on Tuesday, while the death toll from Italy's COVID-19 coronavirus outbreak has jumped by 27 in just a day, Euronews reported.
The Spanish man died on February 13, but his autopsy revealed that he had the virus, authorities of the Valencia region announced.
WHO said in its Tuesday update that there are now 90,893 COVID-19 cases globally and that the disease has killed 3,110 people.
WHO says "rising demand, hoarding and misuse" is causing a shortage of medical equipment needed to fight the outbreak and protect healthcare workers.