Մարտի 19-ին Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը և հանրահայտ օպերային երգչուհի‚ ՀՀ ժողովրդական արտիստ Հասմիկ Պապյանը հրավիրում է Արամ Խաչատրյան համերգասրահ՝ ունկնդրելու արիաներ և դուետներ արևմտաեվրոպական կոմպոզիտորների օպերաներից։
Սիմֆոնիկ նվագախմբի փոխանցմամբ, կատարումներով հանդես կգան նաև նորահայտ երիտասարդ երգիչներ, Երիտասարդ արտիստների օպերային ծրագրի մենակատարներ Էլեն Եղիազարյանը (սոպրանո)‚ Տիգրան Հակոբյանը (տենոր)‚ Նավասարդ Հակոբյանը (բարիտոն)‚ մենակատարներ՝ Արմինե Վարդանյանը (սոպրանո)‚ Նարեկ Քոչինյանը (բաս)։ Համերգը կղեկավարի դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը։
«Աննկարագրելի երջանկություն է ներկայացնել երիտասարդ, տաղանդավոր երգիչներին: Հայաստանում, որտեղ դժվար է կայանալ, այնուամենայնիվ‚ կա օպերային երգիչների եկող խոստումնալից սերունդ, որը ինձ համար մեր երկրի ապագայի խոսուն վկայությունն է: Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ այս անգամ ընտրել ենք հինգին: Սիրով հրավիրում ենք»‚- ասում է Հասմիկ Պապյանը։

Асмик Папян выступит с симфоническим оркестром в Ереване
Государственный симфонический оркестр Армении и известная оперная певица, народная артистка РА Асмик Папян 19 марта приглашают в концертный зал Арама Хачатуряна – послушать арии и дуэты из опер западноевропейских композиторов.
Как сообщают из оркестра, выступят также молодые певцы – Элен Егиазарян (сопрано), Тигран Акопян (тенор), Навасард Акопян (баритон), Армине Варданян (сопрано). Концерт пройдет под руководством дирижера Сергея Смбатяна.
«Это неописуемое счастье – представлять молодых, талантливых певцов. В Армении, где становление является трудным, есть, тем не менее, многообещающее грядущее поколение оперных певцов, что для меня является ярким свидетельством будущего нашей страны. С Государственным симфоническим оркестром Армении мы выбрали в этот раз пятерых. С любовью приглашаем вас», – говорит Асмик Папян.