Ֆրանսիայի Տրուա քաղաքում զինված տղամարդը պատանդ է վերցրել հղի կնոջը և հինգ երեխայի։Ռուսական ՌԻԱ լրատվականի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է BFMTV- ն ՝ վկայակոչելով ոստիկանության աղբյուրները:
Ըստ հեռուստաալիքի ՝ հարձակվողը պատանդ վերցված կնոջ ամուսինն է: Ոստիկանները շրջափակել են տունը, որտեղ տեղի են ունենում իրադարձությունները: Իրավապահները բանակցում են տղամարդու հետ:
BFMTV- ի փոխանցմամբ ՝ տղամարդը կրակ է բացել դեպքի վայր ժամանած ոստիկանների առաջին խմբի վրա: Ոչ ոք չի տուժել:
Իր հերթին France 3-ը դեպքը որակել է որպես ընտանեկան պարզաբանում: Նախնական տվյալներով ՝ տղամարդը հոգեկան խնդիրներ ունի:

Во Франции мужчина взял в заложники беременную женщину и пятерых детей
Во французском городе Труа вооруженный мужчина взял в заложники беременную женщину и пятерых детей, сообщил BFMTV со ссылкой на полицию. Подробности передает РИА Новости.
По информации телеканала, злоумышленник является мужем удерживаемой. Полиция оцепила дом, где разворачиваются события. Правоохранители ведут переговоры с мужчиной.
Как сообщил BFMTV, мужчина открыл стрельбу по первой группе полицейских, прибывших на место инцидента. Никто не ранен.
В свою очередь, France 3 назвал причиной случившегося семейные разборки. По предварительным данным, у мужчины психические проблемы.