Հրայր Թովմասյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ պատվիրակությանը
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) պատվիրակության անդամներին։ Այս մասին հայտնում են Սահմանադրական դատարանից:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում իրականացվող դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներին, օրենսդրական գործընթացներին, օրենսդրության ոլորտում առկա խնդիրներին։ Պատասխանելով հյուրերի հարցերին՝ Հրայր Թովմասյանը մանրամասներ է ներկայացրել Սահմանադրական դատարանի գործունեության, վերջին ժամանակաշրջանում Սահմանադրական դատարանի շուրջ ծավալվող իրադարձությունների մասին և այլն։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Սահմանադրության մեջ կատարվող փոփոխությունների գործընթացին, այդ հարաբերություններում Սահմանադրական դատարանի մասնակցության սահմանադրական կարգավորումներին, Սահմանադրական դատարանի բնականոն գործունեության ապահովման խնդիրներին և այլն։

Глава КС Армении Грайр Товмасян принял делегацию БДИПЧ/ОБСЕ
Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян сегодня, 5 марта, принял делегацию БДИПЧ/ОБСЕ. Об этом сообщает пресс-служба КС.
Собеседники обратились к проводимым в судебно-правовой сфере реформам в Армении, законодательным процессам, актуальным проблемам в законодательной сфере. Отвечая на вопросы гостей, Г. Товмасян представил подробности касательно деятельности КС, а также о происходящих в последний период событиях вокруг Конституционного суда и прочее.
Отмечается, что стороны обратились также к процессу по внесению изменений в Конституцию, к конституционным регулировкам по участию Конституционного суда в данных отношениях, задачам по обеспечению естественной деятельности КС и пр.