Փաշինյան. Էդքան ծառ տնկվե՞լ է
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ստեփանավանում՝ Դենդրոպարկում, ծանոթանում է 10 միլիոն ծառի նախաձեռնության ընթացիկ աշխատանքներին։ Վարչապետին ուղեկցում է տարածքային զարգացման ու ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը, շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանը, Լոռու Մարզպետ Անդրեյ Ղուկասյանը։
«Հայաստանում 10 մլն ծառ տնկելու մարտահրավեր եմ նետում»,- վերնագրել է տեսանյութը Փաշինյանը։
Էրիկ Գրիգորյանը հայտարարեց, որ հոկտեմբերի 10-ին մեծ միջոցառում է նախատեսված, ծառ տնկելու հնարավորություն ունեցող բոլոր քաղաքացիներին հրավիրում են ծառ տնկելու, նախապատրաստական աշխատանքներ են իրականացվում։
«Նաև պարոն վարչապետ, Դուք հայտարարեցիք, որ 2019-ի վերջում մենք կես մլն ծառ ենք տնկելու, այդ ծառերը բարեհաջող տնկվել են»,- ասաց նախարարը։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян в Степанаванском дендропарке знакомится с текущими работами по реализации инициативы по посадке 10 млн деревьев в Армении. Премьера сопровождают министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян, министр окружающей среды Эрик Григорян и губернатор Лорийской области Андрей Гукасян.
«Бросаю вызов по посадке 10 млн деревьев в Армении», – озаглавил видеоматериал на своей странице в социальной сети Facebook Пашинян.
Эрик Григорян сообщил, что 10 октября запланировано крупное мероприятие – всех имеющих возможность посадить деревья граждан приглашают на посадку, в настоящее время осуществляются подготовительные работы.
«Также, г-н премьер, вы заявили, что к концу 2019 года посадим полмиллиона деревьев, эти деревья успешно посажены», – отметил министр.