Պորտուգալիայի նախագահն էլ է կորոնավիրուսի պատճառով ինքնամեկուսացել
Պորտուգալիայի 71-ամյա նախագահ Մարսելո Ռեբելո դե Սուսան, ձեռնարկելով կորոնավիրուսի վարակի տարածման կանխարգելիչ միջոցներ, ինքնամեկուսացել է և կշարունակի աշխատել տանից։Այս մասին, ինչպես գրում է Times of Israel-ը, հայտնել է նախագահի գրասենյակը:
Նշվում է, որ նախագահը վերջերս հյուրընկալել էր մի խումբ ուսանողների այն դպրոցից, որն այնուհետ  փակվել է այն բանից հետո, երբ COVID-19- ով սովորող աշակերտ է հայտնաբերել:
Գրասենյակը հայտնել է, որ նախագահը որևէ ախտանիշ չունի: Այն հավելել է, որ վարակված ուսանողը չի եղել այն խմբի մեջ, որն այցելել է նախագահի նստավայր:

The office of Portugal’s 71-year-old president said Sunday that he has canceled all public activities and will stay at home amid the coronavirus outbreak, The Times of Israel reported.
President Marcelo Rebelo de Sousa recently received a group of students from a school which has since been closed following the detection of a student with COVID-19.
His office said that the president had no symptoms. It added that the infected student wasn’t included in the group that visited the presidential palace. His office said that he decided to self-isolate “to provide an example of taking preventative measures while continuing to work at home.”