Թշնամու կողմից արձակված կրակոցից պայմանագրային զինծառայող է մահացել
Մարտի 10-ին՝ ժամը 15:30-ի սահմաններում, հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ՊՆ N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ թշնամու կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք է ստացել պայմանագրային զինծառայող, շարքային Զոհրաբ Գրիգորիի Սիանոսյանը (ծնվ. 1984թ., Արարատի զ/կ): Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով կատարվում է քննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում Զոհրաբ Սիանոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Armenian serviceman killed in Azerbaijani fire
On March 10, at around 15:30, serviceman of the Armenian Armed Forces identified as Zohrab Grigori Sianosyan (b. 1994) sustained a fatal gunshot wound as a result of Azerbaijani fire in one of the military posts of the military base N located in the southwestern direction.
As the press department at the defense ministry reported, an investigation was launched to look into the details of the incident.
The Defense Ministry of Armenia shares the grief of the loss and extends its condolences to the family members, relatives and fellow servicemen of the deceased soldier.