Թշնամու կողմից արձակված կրակոցից պայմանագրային զինծառայող է մահացել
Մարտի 10-ին՝ ժամը 15:30-ի սահմաններում, հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ՊՆ N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ թշնամու կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք է ստացել պայմանագրային զինծառայող, շարքային Զոհրաբ Գրիգորիի Սիանոսյանը (ծնվ. 1984թ., Արարատի զ/կ): Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով կատարվում է քննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում Զոհրաբ Սիանոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Сегодня, 10 марта, около 15:30, вследствие произведенного ВС Азербайджана в направлении боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части министерства обороны Армении, дислоцированной на юго-западном участке, в области грудной клетки смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий контрактной службы, рядовой Зограб Григорович Сианосян (1994 г.р., военный комиссариат Арарата). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Минобороны Армении приносит глубокие соболезнования членам семьи Зограба Сианосяна, родным и сослуживцам.