Ռուբեն Մելիքյան. Ունի՞ ՀՀ քաղաքացի Նիկոլ Փաշինյանն իրավունք օգտվելու պետական ուղղաթիռից
Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավում «ոչ»-ի հանրային պաշտպանությունը ստանձնած նախաձեռնող խմբի հիմնադիր, իրավաբան Ռուբեն Մելիքյանը խոստանում է արձանագրել բոլոր խախտումները՝ օդում, ջրում, ցամաքում։
«Այսօրվանից Նիկոլ Փաշինյանը արձակուրդում է և իր հայտարարության համաձայն՝ զբաղվելու է քարոզչությամբ։
Հարց. ունի՞ ՀՀ քաղաքացի Ն.Փաշինյանն իրավունք օգտվելու պետական ուղղաթիռից՝ քարոզարշավի նպատակով հարավային Սյունիք հասնելու համար։
Ակնհայտ է, որ ՈՉ, քանի որ այդ միջոցից և առհասարակ ներքին ավիացիայից օգտվելու հնարավորություն «ՈՉ»-ը չունի։
ՀԳ. Ամեն դեպքում՝ բարի թռիչք
ՀՀԳ. Հարգելի՛ իմքայլականներ, ե՞րբ եք պատրաստվում Ո՛Չ ասել ամենօրյա ռեժիմով օրենքի ոտնահարմանը»,-գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր՝  արձակուրդ է վերցնում և ամբողջությամբ ներգրավվում ապրիլի 5-ի հանրաքվեի՝ «Այո»- քարոզարշավին:
«Այսօր՝ մարտի 10-ին, առավոտից կլինեմ Սյունիքի մարզում»,-նշել էր նա՝ ավելացնելով, որ հանդիպումներ է ունենալու Մեղրիում, Քաջարանում, Կապանում, Տեղում։

Lawyer Ruben Melikyan reports violation by Pashinyan in constitutional referendum ‘Yes’ campaign
Lawyer Ruben Melikyan, who is leading the campaign for a “No” vote in Armenia’s constitutional referendum, promises to records all violations committed by representatives of the constitutional referendum “Yes” campaign.
“From today on, [Prime Minister] Nikol Pashinyan is on vacation and, according to his statement, he is going to campaign for constitutional changes.
Here a question arises: Does Armenian citizen N. Pashinyan have the right to use a state helicopter to travel to southern Syunik Province for the purpose of campaigning there?
Obviously no, since the “No” campaign representatives have no opportunity to make use of those resources and domestic aviation in general,” the lawyer said on Facebook.
“Dear My Step members, when are you going to say “No” to the daily breaches of the law?” he added.
Earlier on Tuesday PM Nikol Pashinyan said he was taking a vacation to fully engage in the campaign for a “Yes” vote in the referendum.
He was set to campaign in Syunik Province on Tuesday morning, announcing visits to Meghri, Kajaran, Kapan and Tegh.