Եվրոպայի սամբոյի պատանեկան ու երիտասարդական առաջնությունը հետաձգվել է
Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիան անորոշ ժամանակով հետաձգել է Բուլղարիայում ապրիլի 9-13-ը նախատեսված Եվրոպայի պատանեկան ու երիտասարդական առաջնությունը: Պատճառը դարձյալ աշխարհում տարածվող կորոնավիրուսն է: Այդ մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը։
Նախօրերին Երևանում անցկացվեցին ՀՀ սամբոյի  2020թ. պատանեկան և երիտասարդական առաջնությունները: Մարզաձևի հանրապետական ֆեդերացիան, մարզչական խորհրդի հետ համատեղ, առաջնության արդյունքներով կազմավորեցին տարիքային երկու խմբերի հավաքականները, որոնք պետք է  մասնակցեին վերը նշած մրցաշարին:

Молодежный чемпионат Европы по самбо в Болгарии отменен
Молодежный чемпионат Европы по самбо, который должен был пройти в Болгарии, отменен из-за коронавируса. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на пресс-службу Европейской федерации самбо.
Соревнования должны были пройти с 9 по 13 апреля.
"В связи с распространением COVID-19 [коронавирусной инфекции] и приказом Министерства молодежи и спорта Республики Болгария № РД-09-196 от 8 марта 2020 года, проведение первенства Европы по самбо среди юниоров и юниорок, юношей и девушек, запланированного на период с 9 по 13 апреля 2020 года в городе Панагюриште, отменяется до дальнейшего уведомления", - говорится в сообщении.