«Հրապարակ». Կառավարության անդամներն ու կառույցները իրար հետ կապ չունեն, երբեմն էլ ուղղակի սաբոտաժի են ենթարկում Փաշինյանի հրահանգները
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ներդրումների պակասն ակնհայտ է բոլորիս համար, սակայն այն հատուկենտ պոտենցիալ ներդրողները, որոնք ուզում են ինչ-որ գործ սկսել Հայաստանում, բողոքում են իշխանությունների կողմից ըմբռնման, աջակցության բացակայությունից։ Ավելին՝ ասում են, որ տարբեր օղակներում ամեն կերպ խոչընդոտում են իրենց մուտքը Հայաստանի տնտեսություն։
Նրանցից մեկը, որը պատրաստվելիս է եղել քաղցկեղի բուժման ու ախտորոշման ժամանակակից սարքավորումներ բերել, այդպես էլ չի կարողացել Պետգույքի կառավարման կոմիտեի հետ լեզու գտնել և հողատարածք գնել՝ նշյալ կենտրոնի կառուցման համար։
Մեկ այլ նախագծով՝ սփյուռքի մեծահարուստները փորձել են նոր թաղամաս կառուցել՝ հյուրանոցային, զվարճանքային, սպորտային և այլ բաղկացուցիչներից կազմված մեծ համալիր, որտեղ մեծ թվով աշխատատեղեր կբացվեին, զբոսաշրջիկներ կգային, տեղական գյուղատնտեսությունը՝ որպես մատակարար, կզարգանար, սակայն մերոնք հրաժարվել են աջակցել նախագծին՝ մարզերից մեկում որևէ անմշակ հողատարածք չտրամադրելով։
Սա էլ՝ դեռ ոչինչ․ բիզնեսմեններից մեկը մեզ պատմեց, որ կառավարության անդամներն ու կառույցները, իրենց տպավորությամբ, իրար հետ կապ չունեն, երբեմն էլ ուղղակի սաբոտաժի են ենթարկում Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգները։ Վարչապետը մի բան խոստանում է, բայց մյուս օղակներում դա չեն անում։
Ավելին՝ Փաշինյանը կարող է հենց ներդրողի հետ հանդիպման ժամանակ փորձել կապվել որևէ նախարարի կամ փոխնախարարի հետ, սակայն տևական ժամանակ վերջինս չարձագանքի, կամ ուղղակի չկարողանան նրան գտնել»:

«Грапарак»-Члены-правительства-и-структуры-не-связаны-друг-с-другом-а-иногда-просто-саботируют-распоряжения-Пашиняна
12:59 12/03/2020
Несмотря на очевидность дефицита инвестиций для всех, тем не менее, редкие потенциальные инвесторы, желающие начать какое-то дело в Армении, жалуются на отсутствие понимания и поддержки со стороны властей, пишет газета «Грапарак». Более того, инвесторы говорят о том, что в различных звеньях власти всячески препятствуют их вступлению на рынок Армении.
«Один из них собирался привезти в Армению современное оборудование для диагностики и лечения рака, однако так и не смог найти язык с Комитетом по управлению государственным имуществом и приобрести земельный участок для строительства вышеупомянутого центра. В рамках другого проекта крупные бизнесмены – представители диаспоры – пытались построить новый квартал, состоящий из гостиничного, увеселительного, спортивного и других центров крупный комплекс, в котором открылось бы большое количество рабочих мест, приезжали бы туристы, развивалось бы местное сельское хозяйство. Однако наши отказались поддержать проект, не предоставив земельный участок в одной из областей республики.
Но все это еще ничего, один из бизнесменов рассказал, что члены правительства и структуры, по его впечатлению, совершенно не связаны друг с другом, а иногда просто саботируют распоряжения Никола Пашиняна. Премьер-министр обещает одно, однако в других звеньях не исполняют это. Более того, Пашинян может прямо во время встречи с инвестором попытаться связаться с каким-то министром или заместителем министра, однако они долгое время не отвечают на звонок, или их просто невозможно найти», - отмечает издание.