«Հրապարակ». Կորոնավիրուսի պատճառով չեղարկվում են պաշտոնական այցեր, ԵԽԽՎ հանձնաժողովի նիստեր
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Աշխարհում մոլեգնող կորոնավիրուսի պատճառով չեղարկվում են նաև պաշտոնական այցեր։ Մարտի 9-25-ը Փարիզում նախատեսված էին ԵԽԽՎ հանձնաժողովի նիստերը՝ սոցիալական, առողջապահական, իրավական, միգրացիայի և այլն, սակայն դրանք չեղարկվել են։ ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության անդամները, որոնց գործուղումները նախապես պլանավորվել էին, չեն մեկնել Փարիզ։
Ավելին, ԵԽԽՎ հայկական պատվիրակության անդամները մոտ մեկ ամիս առաջ արդեն հաղորդագրություններ են ստացել, հետևյալ բովանդակությամբ՝  եթե վերջին ժամանակահատվածում այցելել են Չինաստան կամ Իրան, ձեռնպահ մնան Ստրասբուրգում ապրիլի 20-ին կայանալիք ԵԽԽՎ լիագումար նստաշրջանին մասնակցելուց։ Չի բացառվում, որ եթե իրավիճակը բարդանա, չեղարկվեն նաև լիագումար նիստերը»:

«Грапарак»: Из-за коронавируса отменяются официальные визиты, заседания комиссий ПАСЕ
Газета «Грапарак» пишет, что из-за свирепствующего в мире коронавируса отменяются также официальные визиты. 9-25 марта в Париже предусматривались заседания комиссий ПАСЕ – социальной, здравоохранительной, правовой, миграционной и др., однако они отменены.
«Члены армянской делегации в ПАСЕ, командировки которых были запланированы предварительно, не поехали в Париж. Более того, члены армянской делегации в ПАСЕ около месяца назад уже получили сообщения со следующим содержанием: воздержаться от участия в предстоящей 20 апреля в Страсбурге пленарной сессии ПАСЕ, если в течение последнего времени посещали Китай или Иран. Не исключается, что в случае ухудшение ситуации с коронавирусом, будут отменены также пленарные заседания», - отмечает издание.