Առողջապահության նախարարությունը  հաստատում է՝  կորոնավիրուսի ընդամենը 4 դեպք
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հերքում է համացանցում տարածված տեղեկությունը, որ ևս 3 անձի մոտ է հայտնաբերվել կորոնավիրուսը։
«Նոր կորոնավիրուսի 3 նոր դեպքի մասին հայտարարելուց հետո համացանցում տարածվել է, իբր «Հետազոտության ընթացքում ևս 3 անձի մոտ է հայտնաբերվել»: Այս «ինֆորմացիան» սկսել են արտատպել նաև լրատվամիջոցները:
Հարգելի ֆեյսբուքյան օգտատերեր, կոչ ենք անում հանրության շրջանում ավելորդ խուճապ չառաջացնել և ունենալ պատասխանատվության զգացում:
Այս պահին ընդհանուր առմամբ Հայաստանում առկա է 4 դեպք, որից մեկի մասին հայտարարվել է մարտի 1-ին և 3-ը` մարտի 11-ին։

Минздрав Армении опровергает информацию о выявлении новых случаев заражения коронавирусом
Министерство здравоохранения Армении опровергает распространенную в Сети информацию о выявлении еще трех новых случаев заражения коронавирусом. Об этом говорится в сообщении на странице ведомств в социальной сети Facebook.
«После объявления о выявлении в Армении 3 новых случаев заражения коронавирусом в Сети распространилась информация о том, якобы "в ходе обследования он обнаружен еще у 3 человек".
Данную "информацию" начали перепечатывать также СМИ.
Уважаемые пользователи сети Facebook, призываем в обществе не вызывать ненужной паники и иметь чувство ответственности.
На данный момент, в общей сложности, в Армении выявлено 4 случая заражения. О первом случае было объявлено 1 марта, остальных 3 – 11 марта.