Ադրբեջանում արձանագրվել է կորոնավիրուսից մահվան առաջին դեպքը
Ադրբեջանում արձանագրվել է կորոնավիրուսից մահվան առաջին դեպքը: Մահացել է ադրբեջանցի, ով ավելի վաղ վերադարձել էր Իրանից և գտնվել է կարանտինում: Այս մասին ria.ru- ին տեղեկացրել են  ադրբեջանական օպերատիվ շտաբից:
Աղբյուրն ավելի վաղ հայտնել էր, որ կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասնում է 15-ի: Վարակվածներից մեկը ՌԴ քաղաքացի է:
«Նա Ադրբեջանի քաղաքացի էր, որը նախկինում վերադարձել էր Իրանից և կարանտինացվել էր: Նրա մոտ հաստատվել  էին  կորոնավիրուսով  վարակի ախտանիշներ: Թեև  կարանտինիում էր, բայց հնարավոր չի եղել  փրկել նրա կյանքը»,- ասել են  շտաբից:

Зафиксирован первый случай смерти от коронавируса в Азербайджане
Первый случай смерти от коронавируса зарегистрирован в Азербайджане, скончалась гражданка страны, ранее вернувшаяся из Ирана и помещенная на карантин, сообщили РИА Новости в оперативном штабе при кабмине Азербайджана.
Ранее в штабе сообщили РИА Новости, что число зараженных коронавирусом в стране достигло 15. Один из зараженных гражданин РФ.
«Это гражданка Азербайджана, ранее вернувшаяся из Ирана и помещенная на карантин. У нее был выявлены симптомы коронавирусной инфекции. Была помещена на карантин, но её жизнь спасти не удалось», – сказали в штабе.