«Բարսելոնան» չի աշխատում
«Բարսելոնան» ամբողջ կազմով դադարեցրել է աշխատանքը: Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին նշված է կատալոնական ակումբի Թվիթերում:
Նշվում է, որ նման որոշում է ընդունվել այսօր բժիշկների հետ խորհրդակցությունից հետո: Այդ քայլը պայմանավորված է կորոնավիրուսի տարածմամբ ու ֆուտբոլային մրցաշարերի դադարեցմամբ: Ֆուտբոլիստները մարզվելու են տանը՝ անհատական:
Այսօր ՈՒԵՖԱ-ն դադարեցրել է Չեմպիոնների լիգայի և Եվրոպայի լիգայի խաղարկությունները` կորոնավիրուսի տարածման սպառնալիքի պատճառով: Հաջորդ շաբաթ նախատեսված խաղերը չեն կայանալու:  Եվրոպայում նույնպես ընդհատվել են ազգային առաջնությունների խաղարկությունը, ներառյալ իսպանականը:

«Барселона» в полном составе перестала работать
Первая команда «Барселоны» в полном составе перестала работать. Как пишет Лента.Ру, об этом сообщается в Twitter-аккаунте каталонского клуба.
Отмечается, что такое решение было принято утром 13 марта после консультаций с медицинскими специалистами. Шаг связан с распространением коронавируса и приостановлением футбольных турниров. Футболисты будут тренироваться в индивидуальном порядке дома.
Ранее 13 марта Союз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) приостановил розыгрыши Лиги чемпионов и Лиги Европы из-за угрозы распространения коронавируса. Матчи, назначенные на следующую неделю, не состоятся. В Европе также был прерваны розыгрыши национальных чемпионатов, в том числе испанского.