Արսեն Թորոսյան. «Կորոնավիրուսի 8 հաստատված դեպք կա»
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ելույթ ունենալով կորոնավիորւսի մասով, հայտարարեց. «Այս պահին ունենք կորոնավիրուսի ութ հաստատված դեպք։ Երկուսը քիչ առաջ ենք հաստատվել, նույն շրջանակից են»:
Նա հորդորեց՝ սահմանափակել շփումները, չմասնակցել խմբակային, զանգվածային միջոցառումներին, մարդկանց միջև պահպանել հեռավորությունը, խուսափել ձեռքսեղմումներից, ողջագուրվելուց։
Հիշեցնենք՝ դեռ երեկ կառավարության թիմը բազմամարդ հանրահավաքներ էր անում մարզերում՝ անտեսելով կորոնավիրուսի տարածման վտանգը, իսկ այսօր միայն առողջապահության նախարարը խոսում է քաղաքացիների սոցիալական-անձնական պատասխանատվության մասին։
Ու կրկնենք՝ եթե ամբողջապես կարմիր զոնա հայտարարած Իտալիայից ժամանած ինքնաթիռի ուղևորները մեկուսացվեին, այս խնդրի առաջ հայաստանյան հանրությունը չէր կանգնի։
Նախարարի խոսքով, «արդեն» պլանավորած մասայական միջոցառումները՝ հարսանիքներ, կնունքներ և այլն,պիտի  հետաձգել կամ  դրանք անել շատ նեղ շրջանակով։

Armenia has confirmed two more coronavirus infections, bringing the total number of cases to eight in the country.
In a live broadcast on Facebook, Health Minister Arsen Torosyan said the two new coronavirus patients are among the 57 people quarantined in Armenia since March 12.
The minister urges citizens to limit contacts and refrain from taking part in mass events.
He also calls for the planned mass events, including wedding and baptism ceremonies, to be cancelled or held in a narrow circle.
The Armenian government has decided to close all educational institutions, including schools, universities and kindergartens, until at least March 23 in an effort to contain the spread of the virus.