Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ելույթ ունենալով կորոնավիորւսի մասով, հայտարարեց. «Այս պահին ունենք կորոնավիրուսի ութ հաստատված դեպք։ Երկուսը քիչ առաջ ենք հաստատվել, նույն շրջանակից են»:
Նա հորդորեց՝ սահմանափակել շփումները, չմասնակցել խմբակային, զանգվածային միջոցառումներին, մարդկանց միջև պահպանել հեռավորությունը, խուսափել ձեռքսեղմումներից, ողջագուրվելուց։
Հիշեցնենք՝ դեռ երեկ կառավարության թիմը բազմամարդ հանրահավաքներ էր անում մարզերում՝ անտեսելով կորոնավիրուսի տարածման վտանգը, իսկ այսօր միայն առողջապահության նախարարը խոսում է քաղաքացիների սոցիալական-անձնական պատասխանատվության մասին։
Ու կրկնենք՝ եթե ամբողջապես կարմիր զոնա հայտարարած Իտալիայից ժամանած ինքնաթիռի ուղևորները մեկուսացվեին, այս խնդրի առաջ հայաստանյան հանրությունը չէր կանգնի։
Նախարարի խոսքով, «արդեն» պլանավորած մասայական միջոցառումները՝ հարսանիքներ, կնունքներ և այլն,պիտի հետաձգել կամ դրանք անել շատ նեղ շրջանակով։

Ситуация с коронавирусом в Армении: подтверждены еще 2 случая заражения
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян в прямом эфире на своей странице в социальной сети Facebook, коснувшись ситуации с распространением коронавируса в стране, заявил: «На данный момент у нас 8 подтвержденных случаев заражения коронавируса. Два случая заражения подтверждены немногим ранее. Они из одного круга».
Арсен Торосян подчеркнул важность социальной ответственности в вопросе предотвращения распространения коронавируса. В случае появления симптомов, как он напомнил, необходимо немедленно сообщить об этом министерству, инспекционному органу и специалистам.
Он призвал ограничить контакты, не участвовать в групповых, массовых мероприятиях, поддерживать дистанцию с людьми, избегать рукопожатий, объятий.
По словам министра, уже запланированные массовые мероприятия – свадьбы, крестины и пр. – нужно отложить либо провести их в очень узком кругу.