«Ֆիորենտինայի» երեք ֆուտբոլիստների մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել
«Ֆիորենտինա» ֆուտբոլային ակումբի երեք խաղացողի և ֆիզոթերապևտի մոտ անցկացված կորոնավիրուսի թեստերի արդյունքները դրական են եղել։ Այս մասին  գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը՝ հղում տալով ֆուտբոլային ակումբի պաշտոնական էջին։
«Դուշան Վլահովիչի մոտ կորոնավիրուսի հայտնաբերումից հետո թեստավորվել են Պատրիկ Կուրտոնեն, Հերման Պեցելյան և ակումբի ֆիոզթերապևտ Ստեֆանո Դայնելլին, քանի որ նրանց մոտ ևս հիվանդության ախտանշաններ են նկատվել։ Բոլոր երեք թեստերի արդյունքները դրական են եղել։ Ֆուտբոլիստները մեկուսացված են տանը, նրանց կյանքի վտանգ չի սպառնում»,- ասված է ակումբի տարածած հաղորդագրությունում։
«Ֆիորենտինան» Իտալիայի լիգայի մրցաշարային աղյուսակում զբաղեցնում է 13-րդ տեղը։ 26 խաղից հետո թիմը վաստակել 30 միավոր:

У троих футболистов «Фиорентина» подтвердился коронавирус
Тесты трех игроков и физиотерапевта итальянского футбольного клуба «Фиорентина» дали положительный результат на коронавирус. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на пресс-службу итальянской команды.
«Сообщаем, что после того, как анализы Душана Влаховича дали положительный результат на коронавирус, Патрик Кутроне, Херман Пеццелья и физиотерапевт Стефано Дайнелли также прошли тесты, поскольку у них были обнаружены симптомы. У всех троих [тесты на коронавирус] дали положительный результат, их жизни ничего не угрожает, они находятся дома в изоляции», – говорится в заявлении клуба.
«Фиорентина» находится на 13-м месте в турнирной таблице чемпионата Италии, набрав 30 очков после 26 игр.