Իրանում անցած օրվա ընթացքում արձանագրվել է կորոնավիրուսային վարակի 1053 նոր դեպք, մահացել է առնվազն 129 մարդ: Այս մասին գրում է gazeta.ru-ն՝ հղում տալով Իրանի առողջապահության նախարարի խորհրդական Ալի Ռեզու Վահաբզադեին։
Ինչպես նշվում է, մարտի 16-ի դրությամբ հանրապետությունում կորոնավիրուսից մահացել է 853 մարդ: Ըստ Վահաբզադեի, դեպքերի ընդհանուր թիվը հասել է 14991-ի: Նա նաև հաղորդել է 4996 մարդու առողջացման մասին:
2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ին, Չինաստանի իշխանությունները հայտարարեցին Ուհան քաղաքում թոքաբորբի բռնկման մասին: Հիվանդության պատճառական գործակալը կորոնավիրուսների նոր տեսակ է, որին տրվում է պաշտոնական անուն ՝ COVID-19:

Iran’s death toll from the new coronavirus has reached 853, with 129 new deaths in the past 24 hours, a health ministry official tweeted on Monday, adding that a total of 14,991 people have been infected across Iran.
“In the past 24 hours we had 1,053 confirmed new cases of coronavirus and 129 new deaths,” Alireza Vahabzadeh tweeted, according to The New York Post.
To contain the outbreak in Iran, one of the deadliest outside of China, officials have called on people to stay at home.
“Based on the figures, we have past the peak of the outbreak, but I still suggest people stay at home, and in case of urgency, observe all health protocols,” said President Hassan Rouhani, according to state TV.