Ռուսաստանը փակում է Բելառուսի հետ սահմանը․ Միշուստին
Ռուսաստանը փակում է Բելառուսի Հանրապետության հետ սահմանը մարդկանց տեղաշարժի համար: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը:
«Մենք կշարունակենք անել հնարավոր ամեն ինչ՝ մեր երկիրը պաշտպանելու համար այս նոր սպառնալիքից, նախօրոք գործելու, համապարփակ միջոցներ ձեռնարկելու, կանխելու համար, նախևառաջ, կորոնավիրուսի զանգվածային տարածումը», - ասել է կառավարության ղեկավարը:
Ինչպես գրում է Euronews-ը, Ռուսաստանում կստեղծվի նաև կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համակարգող խորհուրդ, որը կգլխավորի Միշուստինը:
Մեկ օր առաջ Ռուսաստանի իշխանությունները հայտարարեցին Նորվեգիայի և Լեհաստանի հետ ցամաքային սահմանների փակման մասին: Բացի այդ, այսօրվանից կրճատվել է դեպի ԵՄ, Նորվեգիա և Շվեյցարիա թռիչքների քանակը:

Россия закрывает границу с Республикой Беларусь для передвижения людей. Об этом сообщил премьер-министр РФ Михаил Мишустин. Информацию передает euronews.com.
«Мы и дальше будем делать все для защиты нашей страны от этой новой угрозы, действовать на опережение, принимать исчерпывающие меры, чтобы недопустить, в первую очередь, массового распространения коронавируса», – заявил глава кабмина.
В России также будет создан Координационный совет по борьбе с коронавирусом, который возглавит Мишустин.
Днем ранее российские власти объявили о закрытии сухопутных границ с Норвегией и Польшей. Помимо этого, с понедельника было сокращено количество полетов в страны ЕС, Норвегию и Швейцарию.