Առողջապահության նախարարությունը շնորհակալություն է հայտնում երեկվա` կորոնավիրուսային հիվանդությամբ պայմանավորված տարատեսակ միջոցառումներ իրականացնելու նպատակով կամավորների հավաքագրման հայտարարությանն օպերատիվ ու սրտացավ արձագանքելու համար:
«Արդեն իսկ գրանցվել են 2000-ից ավելի անձինք` հայտնելով իրենց պատրաստակամությունը նախարարության աշխատանքներում ներգրավվելու հարցում:
Այսպիսով, այս փուլում ունենք կամավորների բավարար տվյալներ, ինչի համար ժամանակավորապես դադարեցնում ենք նոր կամավորներ ընդգրկելու մեր խնդրանքը»,-նշել է ԱՆ խոսնակը։
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ պայմանավորված` առողջապահության նախարարությունը տարատեսակ միջոցառումներ իրականացնելու նպատակով հավաքագրում է կամավորների: Որպես կամավոր կարող են հավաքագրվել.
.Բժշկական համալսարանի ուսանողներ, բուժքույրական կրթությամբ անձինք
.Թարգմանիչներ
.Տվյալների բազա լրացնողներ
.Հոգեբաններ, սոցիալական աշխատողներ, այլ մասնագիտություն և հմտություն ունեցող անձինք:
Հարկավոր են նաև կամավոր մեքենաներով վարորդներ, տեխնիկական անձնակազմ, որոնք պատրաստակամ են օգնել դեղորայք և սնունդ մատակարարելու հարցում:

Свыше 2000 волонтеров выразили готовность помочь Минздраву Армении
Министерство здравоохранения Армении выражает благодарность за оперативный и сердобольный отклик на вчерашнее обращение касательно набора волонтеров для проведения различных мероприятий, обусловленных коронавирусом нового типа.
«Уже зарегистрировано более 2000 человек, они выразили свою готовность в вопросе вовлечения в работы министерства.
Таким образом, на данном этапе у нас уже есть достаточно добровольцев, для чего мы временно прекращаем нашу просьбу по вовлечению новых волонтеров», – отметила пресс-секретарь Минздрава РА Алина Никогосян.
Ранее сообщалось, что министерство здравоохранения Армении объявило о наборе добровольцев с целью осуществления различных мероприятий в связи с распространением коронавируса.