Իրանից Հայաստան կարող են բերվել բժշկական դիմակներ, ձեռնոցներ, պաշտպանիչ ակնոցներ ու խալաթներ
Էկոնոմիկայի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօրվանից Հայաստանի և Իրանի միջև սահմանվում են որոշակի բացառություններ երկու երկրների միջև տնտեսական նշանակություն ունեցող ապրանքների փոխադրման մասով։
Մարդասիրական օգնության շրջանակներում փոխադրվող լրացուցիչ ապրանքների և դրանց փոխադրման ընթացակարգի սահմանման անհրաժեշտությամբ պայմանավորված՝ Կառավարության 2020 թվականի փետրվարի 24-ի որոշման մեջ իրականացվել են փոփոխություններ, որոնցով թույլատրվում է որոշ հումքատեսաների շրջանառությունը ՀՀ-ի և ԻԻՀ-ի միջև:
Փոխադրումներն իրականացվելու են «Մեղրի» անցումային կետի վարչական շենքի և կամուրջի միջև գտնվող տարածքում փոխաբեռնման միջոցով՝ Պետական եկամուտների կոմիտեի, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության և Ազգային անվտանգության ծառայության հսկողության ներքո:
Այս ապրանքային կոդերով գործունեություն ծավալող տնտեսվարողները պետք է դիմեն Պետական եկամուտների կոմիտեին, որը, ստանալով Էկոնոմիկայի նախարարության համաձայնությունը, թույլտատրում է ապրանքների փոխադրումը։
Ավելի վաղ թույլատրվել էր բժշկական նշանակության որոշ ապրանքների փոխադրումը, այդ թվում շնչառական դիմակներ, պաշտպանիչ ակնոցներ, քիմիական պաշտպանության մեկանգամյա օգտագործման կոմբինեզոններ, հակաժանտախտտային կոստյումներ, առանձնակի ամրության բախիլներ, վիրահատական ձեռնոցներ, խալաթներ։

The Armenian Ministry of Economy reports that certain exceptions will be applied to the transpiration of goods of economic significance between Armenia and Iran starting Wednesday.
Due to the necessity of defining the extra goods and procedures for their transportation within the framework of humanitarian assistance, the Armenian government has amended its February 24 decision to permit the transportation of certain raw materials between Armenia and Iran.
The shipment procedures will be carried out on the territory between the administrative premises of Meghri border crossing and the bridge under the supervision of the State Revenue Committee, the Ministry of Health and the National Security Service.
Businesses operating under these commodity codes are required to apply to the State Revenue Committee, which, with the consent of the Ministry of Economy, authorizes the transportation of goods.