«Ռոման» և «Արսենալը» շարունակում են բանակցությունները Մխիթարյանի տեղափոխման հարցով
Իտալական «Ռոման» և լոնդոնյան «Արսենալը» շարունակում են բանակցությունները Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխման շուրջ։
topsports.am-ն գրում է, որ Gazzetta dello Sport համաձայն, հռոմեացիները ցանկացած գնով ցանկանում են ձեռք բերել 31-ամյա ֆուտբոլիստի տրանսֆերի իրավունքը, քանի որ նա հաջող մրցաշրջան է անցկացնում Իտալիայում։ Լոնդոնցիները, իրենց կողմից, պատրաստ են առաջարկել Մխիթարյանին բարձր աշխատավարձ, իսկ «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Միկել Արտետը դեմ չէ տեսնել հայ կիսապաշտպանին իր թիմում։
Չնայած բանակցություններին, մի շարք այլ հանգամանքներ կարող են խանգարել խաղացողի տեղափոխմանը։
Հիշեցնենք, որ այս մրցաշրջանում Մխիթարյանը «Ռոմայում» անցկացրել է 17 խաղ, 6 գոլ է խփել և կատարել 4 գոլային փոխանցում։
Հիշեցնենք, որ Մխիթարյանը վարձավճարով «Ռոմա» էր տեղափոխվել 2019 թվականի սեպտեմբերին։ Նրա պայմանագիրը «Արսենալի» հետ ավարտվելու է 2021 թվականի ամռանը։ Հայ կիսապաշտպանի շուկայական տրանսֆերային արժեքը կազմում է 25 միլիոն եվրո։

Arsenal are in negotiations to sell £Armenian national team captain Henrikh Mkhitaryan to Roma, according to report by The Sun.
It is reported that the Armenian has spent the season on loan at the Serie A club and has made 17 appearances in all competitions this campaign. Arsenal boss Mikel Arteta is keen to offload the midfielder as he plots a summer overhaul of players. The Spaniard wants to reduce the wage bill and bring in extra transfer funds in order to land his transfer targets.
According to Italian publication Calcio Mercato, Roma are keen to make the move a permanent one despite his struggles with injuries this season.
The source reminds that Mkhitaryan moved to Arsenal from Manchester United as part of an Alexis Sanchez swap deal in 2018.