Գյումրեցի 13-ամյա աղջիկը դեռ վերակենդանացման բաժանմունքում է
Ծեծի հետևանքով ծայրահեղ ծանր վիճակում մարտի 5-ին «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ տեղափոխված գյումրեցի 13-ամյա աղջիկը շարունակում է մնալ վերակենդանացման բաժանմունքում։
Panorama.am-ի հետ զրույցում ԲԿ-ի մամուլի խոսնակ Գևորգ Դերձյանը տեղեկացրեց, նրա վիճակն արդեն կայուն է, կարողանում է խոսել:
Ձախ ոտքը և ձեռքը, որ չէր կարողանում շարժել, սկսել է աննշան շարժել։
««Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի բժիշկների հսկողության տակ է, երեխայի հետ շարունակում են աշխատել ԲԿ֊ի հոգեբանները»,-հավելեց նա։
Հիշեցնեմ, որ մարտի 5-ին Գյումրիում դաժան ծեծի էին ենթարկվել մայրն ու նրա անչափահաս դուստրը. կինը մահացել էր, իսկ փոքրիկ աղջնակը ծայրահեղ ծանր վիճակում՝ մարմնական բազմաթիվ վնասվածքներով տեղափոխվել էր Երևան։

13-летняя девочка из Гюмри все еще остается в отделении реанимации
13-летняя девочка из Гюмри, госпитализированная 5 марта в ереванский медцентр «Сурб Аствацамайр» в крайне тяжелом состоянии из-за того, что подверглась избиению, продолжает оставаться в отделении реанимации.
Как сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am пресс-секретарь медцентра «Сурб Аствацамайр» Геворк Дердзян, ее состояние уже стабильное, она может говорить.
Девочка уже начала незначительно двигать левой ногой и рукой, чего раньше делать не могла.
«Она находится под наблюдением врачей МЦ, с ней продолжают работать психологи медцентра», – отметил он.
Напомним, 5 марта в Гюмри жестокому избиению подверглись мать и ее несовершеннолетняя дочь. Женщина скончалась, а девочка с множественными травмами была переведена в медцентр «Сурб Аставацамайр».