ՀՀ-ում կորոնավիրուսի 115 դեպքից մեկն արձանագրվել է բուժքրոջ մոտ
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 115 դեպքից 1-ն արձանագրվել է բուժքրոջ մոտ, ով իր մասնագիտական առաքելությունն է իրականացրել ինֆեկցիոն հիվանդանոցում: Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը տեղեկացնում է, որ վերջինս անմիջապես հոսպիտալացվել է, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար, թոքաբորբ չունի։
«Այս օրերին բուժաշխատողներն աշխատում են գերծանրաբեռնված` հաճախ հայտնվելով ռիսկային իրավիճակներում: Նրանք համարվում են վարակվելու ամենախոցելի խմբերից մեկը։
Խնդրում ենք հարգել նրանց աշխատանքը և մնալ տանը»,- գրել է նախարարը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 09:00-ի դրությամբ իրականացված կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) թեստավորման արդյունքում հաստատվել է ևս 5 դեպք: Հանրագումարով` այս պահին արձանագրվել է 115 դեպք,  առողջացման 1 դեպք:

В Армении 1 из 115 подтвержденных случаев коронавируса диагностирован у медсестры, осуществлявшей профессиональную миссию в инфекционной больнице.
Как сообщает министр здравоохранения Армении, она была немедленно госпитализирована, состояние ее здоровья оценивается как удовлетворительное, воспаления легких у нее нет.
«В эти дни медработники работают в сверхзагруженном режиме, часто оказываясь в содержащих риски ситуациях. Они – одна из самых уязвимых групп в плане заражения.
Просим уважать их работу и оставаться дома», – отметил министр.
По состоянию 9:00 четверга, 19 марта, в результате проведенных в Армении тестов на коронавирус (COVID-19) были подтверждены еще 5 случаев заражения. Врачи оценивают состояние здоровья всех пациентов как удовлетворительное. В общей сложности, в настоящее время зарегистрировано 115 случаев заболевания и 1 случай выздоровления.