Պարենի և ոչ պարենային առաջին անհրաժեշտության ապրանքի առկա պաշարների առումով խնդիր չկա։ Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը։
Նա նշեց, որ այս պահին Լարսն աշխատում է, ներմուծումներ են տեղի ունենում, բեռնափոխադրումների հետ կապված խնդիր չունեն։
«Այս պահին ևս հորդորում ենք և խնդրում, որպեսզի խուճապահար որևէ գնում չկատարվի, դրա անհրաժեշտությունը չկա»,- ասա ՏՄՊՊՀ նախագահը։
Գ. Գևորգյանն ասաց, որ բժշկական սպիրտի մեծածախ վաճառքի գինը մի քանի դրամով բարձրացել է, ինչը կապված է դոլարի կուրսի հետ, սակայն այն չի ազդել ալկոգելի վրա։ Նա նշեց, որ հիմա դեղատների խոշոր ցանցերում նույնիսկ ալկոգելի մնացորդ կա, նաև ալկոգել ընկերությունների մոտ բավականաչափ մեծ չափով մնացորդ կա։

Глава ГКЗЭК Армении: Нет необходимости совершать панические покупки
В Армении нет проблем по части запасов продуктов продовольствия и товаров первой необходимости. Об этом на пресс-конференции сказал председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении Гегам Геворкян.
Он отметил, что в данный момент КПП «Верхний Ларс» открыт, импорт осуществляется нормальным образом, никаких проблем с грузоперевозками нет.
«В данный момент вновь призываем и просим не совершать панических покупок, поскольку в этом нет необходимости», – отметил Г. Геворкян.
Г. Геворкян отметил, что оптовая цена медицинского спирта повысилась на несколько драмов, это связано с курсом доллара, однако данный процесс не повлиял на формирование цены на алкогель. Он отметил, что сейчас в крупных сетях аптек алкогель в наличии.