12 երկիր կոչ է արել հետաձգել Օլիմպիական խաղերը կորոնավիրուսի պատճառով
Տասներկու երկրների ազգային օլիմպիական կոմիտեները (ԱՕԿ) կոչ են արել հետաձգել 2020-ի Օլիմպիական խաղերը`կորոնավիրուսային վարակի տարածման սպառնալիքի պատճառով: Այս մասին գրում է gazeta.ru-ն։
Նշվում է, որ անհնար է իրականացնել բոլոր մարզիկների՝ Օլիմպիական խաղերին մասնակցելու երազանքը `վերահաս վտանգի պատճառով:
Բրազիլիայի ԱՕԿ-ի ղեկավար Պաուլո Ուոնդերլիի կարծիքով, աշխարհն արդեն իսկ ավելի վաղ բախվել է նմանատիպ խնդիրների:
Նշվում է, որ ներկայումս Օլիմպիական խաղերը հետաձգելու կոչով հանդես են եկել Բրազիլիան, Կանադան, ԱՄՆ-ը, Սերբիան, Սլովենիան, Ավստրալիան, Խորվաթիան, Նոր Զելանդիան, Շվեյցարիան, Նորվեգիան, Ֆրանսիան և Իսպանիան։

12 стран попросили перенести Олимпиаду-2020 в Токио из-за коронавируса
Национальные олимпийские комитеты (НОК) двенадцати стран попросили перенести Олимпийские игры 2020 года на более поздний срок из-за угрозы распространения коронавирусной инфекции. Об этом на своем официальном сайте сообщает Олимпийский комитет Бразилии, сообщает «Газета.Ру».
Согласно информации, в заявлении организации говорится о невозможности воплотить мечту всех атлетов из-за нависшей опасности.
Также глава НОК Бразилии Пауло Уандерли заявил, что с подобными проблемами мир уже сталкивался ранее.
Напомним, что помимо Бразилии, призывают перенести игры Канада, США, Сербия, Словения, Австралия, Хорватия, Новая Зеландия, Швейцария, Норвегия, Франция и Испания.