ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նվիրաբերեց 20 միլիոն ՀՀ դրամ կորոնավիրուսի դեմ պայքարին
Ինչպես շատ ընկերություններ, որոնք կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար արդեն իսկ հատկացրել են ֆինանսական միջոցներ, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ևս որպես սոցիալական պատասխանատվության դրսևորում և կորոնավիրուսի դեմ պայքարի մասնակցություն նպատակահարմար համարեց նվիրաբերել 20 միլիոն ՀՀ դրամ գումար: Այս մասին հայտնում են ՎՏԲ-Հայաստան բանկից։
Հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասված է.
«Բանկի սոցիալական պատասխանատվությունն արտահայտվում է ոչ միայն ֆինանսական միջոցներ հատկացնելով, այլ նաև իր աշխատակիցների և հաճախորդների մասին հոգալով: Վերջին ամսվա ընթացքում կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու նպատակով Բանկն իրականացրել է մի շարք միջոցառումներ,  մասնավորապես՝ Գլխամասային գրասենյակի և մասնաճյուղերի բոլոր աշխատակիցներն ապահովվել են դիմակներով, ձեռնոցներով և հակասեպտիկ պարագաներով: Անընդմեջ իրականացվում են սանիտարահիգիենիկ միջոցառումներ և տարածքներն ախտահանվում են:
Աշխատակիցների մեծամասնությունն աշխատում է հեռահար եղանակով, հանդիպումներն ու քննարկումներն անցկացվում են առցանց հարթակներում, Գլխամասային գրասենյակի աշխատակիցների հաղորդակցությունը հարկերի միջև սահմանափակ է:
Բոլոր այս միջոցառումները նախաձեռնված են ի աջակցություն ՀՀ Առողջապահության նախարարության և երկրի բնակչության շրջանում վարակի նվազեցմանը:
Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում Հայաստանի բոլոր բժիշկներին և բուժանձնակազմին, ովքեր այս ծանր իրավիճակում աշխատում են 24/7 ռեժիմով և պայքարում են կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մենք վստահ ենք, որ մեր ֆինանսական աջակցությունը կտա հավելյալ հնարավորություն՝ Հայաստանում կորոնավիրուսի դեմ պայքարում ավելի արագ վերջնական արդյունքի հասնելու հարցում:

Банк ВТБ (Армения) пожертвовал 20 млн. драмов для борьбы с коронавирусом.
Банк ВТБ (Армения), как и многие компании, которые уже выделили финансовые средства в поддержку на борьбу с коронавирусом, также считает целесообразным пожертвовать 20 млн. драмов РА, как проявление социальной ответственности и участия в борьбе против короновируса.
Как отмечается в релизе, социальная ответственность Банка выражается не только в выделение финансовых средств, но и в заботе о своих сотрудниках и клиентах. За последний месяц Банк провел ряд мероприятий для предотвращения распространения коронавируса, в частности: все сотрудники Головного офиса и филиалов обеспечены масками, перчатками и антисептиком. На постоянной основе проводятся санитарно-гигиенические мероприятия, помещения дезинфицируются. Большинство сотрудников работают дистанционно, встречи и совещания переведены на онлайн платформы, ограничена коммуникация между сотрудниками Головного офиса между этажами.
«Все эти мероприятия организованы в поддержку Министерства Здравоохранения РА и снижения количества заражений среди населения страны.
Мы благодарим всех врачей и медицинский персонал Армении, которые в этой тяжелой ситуации работают в режиме 24/7 и борются для приостановления распространения коронавируса. Мы уверены, что наша финансовая поддержка даст дополнительные возможности более оперативно добиться окончательного результата в победе над короновирусом в Армении.
Генеральный директор – Председатель Директората
Банка ВТБ (Армения)
И. Г. Телегин», – говорится в заявлении председателя Директората Банка ВТБ (Армения) Ивана Телегина.