Բակո Սահակյանը խորհրդարանական ուժերի հետ քննարկել է առաջիկա ընտրությունները
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին հանդիպել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի՝ իշխանություններին սատարող քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, անդրադարձ է կատարվել մարտի 31-ին կայանալիք համապետական ընտրություններին:
Այդ համատեքստում երկրի ղեկավարը մեկ անգամ ևս կարևորել է հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի վարակի տարածման կանխարգելման նպատակով նախընտրական շրջանում բոլոր կանխարգելիչ և կազմակերպչական աշխատանքների իրականացման, սանիտարահիգիենիկ կանոնների պահպանման  անհրաժեշտությունը:
Քննարկվել են նաև կորոնավիրուսի դեմ պայքարում նոր հանգամանքների ի հայտ գալու դեպքում հնարավոր լրացուցիչ միջոցների ձեռնարկման հետ կապված խնդիրների իրականացման ուղիները:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan held on Thursday a meeting with representatives of the political parties of the country's National Assembly supporting the authorities.
State elections slated March 31 of the current year were touched upon during the meeting, Sahakyan’s office reported.
Within this context the president once again the necessity of implementing all preventive and organizational activities and maintaining sanitary and hygienic rules in the pre-election period to prevent the spread of the novel coronavirus in the country.
The meeting also addressed the ways of solving tasks on taking possible additional measures in case of the occurrence of new circumstances in the fight against the coronavirus.