Փաշինյանը՝ միջազգային վարկանիշերում Հայաստանի զբաղեցրած դիրքերի մասին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ներկայացրեց «Հայաստանի արձանագրած երկու կարևոր հաջողությունը»։
Նրա ներկայացմամբ, Համաշխարհային ժողովրդավարության 2020 թվականի զեկույցում արձանագրվել է, որ չնայած աշխարհում ավտորիտարիմզի լրջագույն աճ է տեղի ունենում, Հայաստանը ժողովրդավարացման բարձր ցուցանիշներ է արձանագրել 2019 թվականին։
Ն.Փաշինյանն ասաց, որ հաջորդ զեկույցը Տնտեսական ազատության ցուցիչն է 2020 թվականի, ըստ որի այս տարի Հայաստանը տնտեսական ազատության ցուցիչում փոխել է իր կարգավիճակը. «Եթե նախկինում մեր տնտեսությունը համարվում էր չափավոր ազատ, 2020 թվականին Հայաստանի տնտեսությունը գնահատվել է հիմնականում ազատ։ Հայաստանը 34 տեղն է զբաղեցնում, նախկինում 47-րդն էր»։

Prime Minister Nikol Pashinyan presented "two key achievements” of the country in international rankings in a Facebook live on Thursday.
Armenia recorded high democratization figures in 2019 against the backdrop of rising authoritarianism in the world, according to the 2020 Democracy Report published by the Varieties of Democracy, the premier said.
Pashinyan next referred to the 2020 Index of Economic Freedom, highlighting this year Armenia has changed its status in the index.
“Armenia’s economy has been rated mostly free in 2020, whereas it was included among moderately free economies previously. Armenia now ranks 34th against 47th in the past,” he said.