Տելեգրամի «Ереванская телебашня» ալիքը հրապարակել է մի փաստաթուղթ, որը վկայում է Արցախի Հանրապետության նախագահի թեկնածու Մասիս Մայիլյանի՝ ՌԴ մուտքի արգելքի սահմանումը։ Այս մասին գրում է Նյուզ.ամ կայքը։
Փաստաթղթից պարզ է դառնում, որ Մասիս Մայիլյանի մուտքը ՌԴ արգելված է 2020 թվականի մարտի 11-ից, և արգելափակված է մնալու 5 տարի ժամկետով՝ մինչև 2025 թվականի մարտի 11-ը։
Արգելանքի որոշումը կայացվել է Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայության (ФСБ) կողմից, իսկ պատճառը նշվել է որ Մասիս Մայիլյանը ներկայացնում է սպառնալիք Ռուսաստանի ազգային անվտանգությանը։
Աղբյուրը նաև ուշադրության է հրավիրում այն փաստին, որ որոշման մեջ նշված անձնագրի սերիան դիվանագիտական է։

Масису Маиляну действительно запретили въезд в Россию. Опубликован документ
Telegram-канал «Ереванская телебашня» опубликовал документ, подтверждающий запретит на въезд в Российскую Федерацию кандидату в президенты Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Масису Маиляну.
Как передает news.am, в документе в частности указывается, что въезд Масису Маиляну в Российскую Федерацию запрещен с 11 марта 2020 года на срок до 5 лет – до 11 марта 2025 года.
Данное решение было принято Федеральной службой безопасности России (ФСБ РФ). Отмечается, что Масис Маилян представлял угрозу национальной безопасности России.