Արցախի նախագահն ու ոստիկանությունը քննարկել են կորոնավիրուսի և ընտրությունների հարցը
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանություն, որտեղ անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ,
խորհրդակցությանն արծարծվել են նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման նպատակով իրականացվող համալիր միջոցառումների, կայանալիք համապետական ընտրությունների հետ կապված հարցեր:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ համակարգի աշխատակիցները իրականացնում են կարևոր ու պատասխանատու առաքելություն՝ ուղղված հասարակական կարգի ու անվտանգության պահպանմանը, քաղաքացիների իրավունքների, ազատությունների և օրինական շահերի պաշտպանությանը:
Այդ համատեքստում Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ կայանալիք համապետական նշանակության ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման ժամանակաընթացքում ոստիկանությունը պետք է լիարժեք և արդյունավետորեն իրականացնի իր գործառույթները՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով վարակի տարածման կանխարգելմանն ուղղված բոլոր կանոնների պահպանմանը:

Artsakh president holds consultation with Police ahead of upcoming national elections
President Bako Sahakyan visited the Artsakh Republic Police on Saturday and convened a working consultation there, Information Department at the President’s Office reported.
Issues related to the complex measures taken for combating the spread of the new coronavirus, as well as forthcoming state elections were on the discussion agenda.
The president noted that the system servicemen carried out a significant and responsible mission aimed at preserving public order and security, protecting the rights, freedoms and legitimate interests of our citizens.
Within this context Bako Sahakyan underlined that during the organization and conduct of the upcoming national elections the Police should fully and efficiently carry out their functions, paying particular attention to all the rules to prevent the spread of the infection.