Արցախի նախագահն ու ոստիկանությունը քննարկել են կորոնավիրուսի և ընտրությունների հարցը
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանություն, որտեղ անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ,
խորհրդակցությանն արծարծվել են նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման նպատակով իրականացվող համալիր միջոցառումների, կայանալիք համապետական ընտրությունների հետ կապված հարցեր:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ համակարգի աշխատակիցները իրականացնում են կարևոր ու պատասխանատու առաքելություն՝ ուղղված հասարակական կարգի ու անվտանգության պահպանմանը, քաղաքացիների իրավունքների, ազատությունների և օրինական շահերի պաշտպանությանը:
Այդ համատեքստում Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ կայանալիք համապետական նշանակության ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման ժամանակաընթացքում ոստիկանությունը պետք է լիարժեք և արդյունավետորեն իրականացնի իր գործառույթները՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով վարակի տարածման կանխարգելմանն ուղղված բոլոր կանոնների պահպանմանը:

Бако Саакян провел рабочее совещание в Полиции Арцаха
Президент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян посетил Полицию Республики Арцах, где провел рабочее совещание. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, на совещании были затронуты вопросы, касающиеся комплексных мероприятий, осуществляемых с целью предотвращения распространения нового коронавируса, равно как и предстоящих общегосударственных выборов.
Глава государства отметил, что сотрудники системы осуществляют важную и ответственную миссию, направленную на охрану общественного порядка и безопасности, защиту прав, свобод и законных интересов наших граждан.
В этом контексте Бако Саакян подчеркнул, что в процессе подготовки и проведения предстоящих выборов общегосударственного значения полиция должна полноценно и эффективно осуществлять свои функции, уделяя особое внимание соблюдению всех правил по противодействию распространению вируса.