14 լավագույն հայկական մուլտերն ու անիմացիոն ֆիլմերը՝  մեկ հարթակում
Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի և Կինեմատոգրաֆիստների միության նախաձեռնությամբ, webtv.am youtube-յան մշակութային ալիքում ստեղծվել է «Ամեն ինչ մուլտի մասին» նախագիծը:
Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնից տեղեկացնում են, որ 14 լավագույն հայկական մուլտեր և անիմացիոն ֆիլմեր արդեն հասանելի են մեկ հարթակում: Մուլտերի ու անիմացիոն ֆիլմերի ցանկն ամեն օր կհամալրվի:
Նախատեսվում է, որ նախագծին կմիանան մուլտերի և անիմացիոն ֆիլմերի հեղինակները, ռեժիսորները, օպերատորները և այլ մուլտիպլիկատորներ, որոնք կպատմեն ընդհանրապես մուլտիպլիկացիայի գաղտնիքների, զարմանհրաշ ու հետաքրքիր պատմություններ մուլտերի ստեղծման մասին:
Մուլտարվեստի ու հայկական անիմացիայի մասին առաջին հանդիպումը տեղի կունենա ռեժիսոր, նկարիչ, անիմատոր Նաիրա Մուրադյանի հետ։ Նա ստեղծել է բազմաթիվ մուլտեր, անիմացիոն ֆիլմեր: Սույն հարթակում կարող եք դիտել նրա վերջին աշխատանքներից՝ «Ամանոր» և «Կիկո» գործերը:

14 лучших армянских мультфильмов и анимационных фильмов – на одной платформе
По инициативе Национального киноцентра Армении и Союза кинематографистов Армении, на культурном YouTube-канале webtv.am создан проект «Всё о мультфильмах».
Из Национального киноцентра Армении сообщают, что 14 лучших армянских мультфильмов и анимационных фильмов уже доступны на одной платформе. Отмечается, что список мультфильмов и анимационных фильмов ежедневно будет обновляться.
Планируется, что к проекту присоединяться авторы мультфильмов и анимационных фильмов, режиссеры, операторы и другие мультипликаторы, которые расскажут о секретах мультипликации, а также интересные истории о создании мультфильмов.
Первая встреча об искусстве мультипликации и армянской анимации состоится с режиссером, художницей, аниматором Наирой Мурадян. Она создала множество мультфильмов, анимационных фильмов. На данной платформе можно также ознакомиться с её последними работами – «Новый год» («Аманор») и «Кико».